— Керівництво Росії негативно сприймає народні протести в Україні, як і будь-де, — переконаний 42-річний Станіслав Бєлковський, директор Московського Інституту національної стратегії. — Ситуація для Володимира Путіна неприємна, але це принципово не впливає на його дії стосовно Києва.
— Програма-максимум для Росії — вступ України до Митного союзу, — продовжує експерт. — Проте в Кремлі усвідомлюють, що це нереально. Програма-мінімум — добитися, щоб усе це розсмокталося: протести мають зійти нанівець, слід повернути статус-кво, який передував Євромайдану. Російський великий капітал зацікавлений у конкретних проектах на території України, які він і надалі реалізовуватиме.
Важливо розуміти: Володимир Путін не вважає Януковича своїм. Недовіра ще більше зросла після непідписання Угоди про асоціацію з ЄС. Росія була проти цього, але форма, в якій президент України "кинув" європейських партнерів, укотре навела на роздуми. Кремль не підтримуватиме Януковича.
Звичайно, для Путіна найзручніше працювати з Юлією Тимошенко. Інших політиків він не вважає здатними дотримуватися слова. Швидше за все, російський президент співпрацюватиме з тим, кому він максимально довірятиме в конкретний момент, а не загалом. Тобто ставка Москви на виборах буде не стратегічна, а тактична.
Для російського керівництва ментально Україна — це вже відрізаний шмат. Путін не вірить, що Київ можна повернути під російський вплив. Проте для Кремля важливо не допустити символічних змін, які свідчили би, що Росія втратила владу на пострадянському просторі. Він не хоче, щоби у підручнику історії було написано: за його президентства Україна відійшла під вплив Євросоюзу.
Коментарі
39