На вимогу ісландської опозиції 5 квітня прем'єр-міністр країни Сігмундур Давид Гуннлейгссон оголосив про відставку.
У столиці Рейк'явіку 7 тис. людей мітингували перед будівлею парламенту. Прем'єр — один із власників офшорної компанії "Вінтріс", зареєстрованої 2007-го на Британських Віргінських островах. Він два роки володів половиною підприємства. Потім продав свою частку за $1 дружині, якій належали інші 50%. Компанія мала облігації трьох найбільших банків країни. Ті збанкрутували. "Вінтріс" вимагає виплати боргів на суму $4 млн.
У "панамському архіві" згадують Ієна Кемерона, покійного батька прем'єра Великої Британії.
Тамтешні ЗМІ ще 2012-го писали, що він керував мережею офшорних інвестиційних фондів. Прес-служба Девіда Кемерона відмовилась коментувати інформацію.
Президент Росії Володимир Путін через близьких людей вивів у офшорні компанії $2 млрд.
У розслідуванні згадують петербурзького віолончеліста Сергія Ролдугіна, заступника міністра внутрішніх справ РФ Олександра Махонова, племінника секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева, сина іншого заступника голови МВС Ігоря Зубова, прес-секретаря президента Дмитра Пєскова та його дружину Тетяну Навку.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв та його дружина Мехрібан 2003 року придбали фірму "Розамунд Інтернешнл Лтд" на Британських Віргінських островах.
У той час Алієв був депутатом парламенту. Главою держави став за кілька місяців. Порушив законодавство, що забороняє членам парламенту і президенту займатися бізнесом. Діти подружжя теж придбали компанії в офшорах.
Аргентинець Ліонель Мессі, який п'ять разів отримав звання кращого футболіста світу, разом із батьком володіє зареєстрованою в Панамі офшорною компанією. Його звинувачують в ухиленні від сплати податків на $6,5 млн.
Коментарі