Округ №94, місто Обухів, Київська область.
Спершу перемагав кандидат від Об'єднаної опозиції підприємець Віктор Романюк. Проте адмінсуд скасував протоколи 28 дільниць, де лідирував Романюк. Окружком оголосив переможцем нардепа-"регіонала" Тетяну Засуху, — дружину екс-губернатора.
— Суд постановив, що по тих дільницях "неможливо встановити результати волевиявлення". Результати оскаржували через те, що, нібито, спостерігачам не дозволили бути присутніми на окремих дільницях, — розповідає Юрій Бут, 57 років, голова Київської облорганізації Комітету виборців. — Таке формулювання навмисно внесли в закон, щоб робити отакі речі. Якщо на якійсь дільниці програв потрібний кандидат, вибори оголошують недійсними. І плювати на все. Судова гілка влади спрацювала на користь Тетяни Засухи.
Округ №132, місто Первомайськ, Миколаївська область.
На окрузі боролися кандидат Об'єднаної опозиції підприємець-аграрій Аркадій Корнацький та заступник губернатора "регіонал" Віталій Травянко. За всіма даними переміг Корнацький. Проте до ЦВК прийшли протоколи окружкому, де переможцем значиться Травянко
— Усе почалося після внесення результатів на сайт ЦВК, — каже Геннадій Москаль, 61 рік, юрист, нардеп. — Корнацький здобув перемогу з різницею у 4700. А вже ввечері подали фальшовані дані. Мені сказали таку нісенітницю: комп'ютерник, мовляв, пив, від нього пішла дружина, тому напартачив. Але владі було потрібно підкріпити цифри протоколами. Вони намагалися відібрати їх в окружкому, щоб сфальшувати. Двічі брали його штурмом. Після першого їм не вдалося вийти, бо люди оточили, а вихід заблокували вантажівками. Потім підтягнули "Беркут" із сусідніх областей і просто захопили все місто. Дорогою підмінили протоколи. Ми маєм на руках оригінали — які давали на дільницях, із мокрими печатками. Подали їх до ЦВК. Це — детектив, а не вибори.
Округ №197, місто Канів, Черкаська область.
Підрахунок опозиції за даними дільниць показує перемогу кандидата Об'єднаної опозиції Леоніда Даценка в 3-4 тисячі голосів. Проте 5 листопада на сайті ЦВК переможецем вже значився самовисуванець мільйонер Богдан Губський.
— Це єдиний округ, де протягом кількох діб було підраховано не більше 50 відсотків голосів. Для підтримки провладного кандидата пускали в хід всі методи, — каже юрист черкаського Комітету виборців Сергій Пасічник, 33 роки. — На деяких дільницях затягували підрахунок голосів, намагалися виправити дані у протоколах. Голови дільничих комісій час від часу виїжджали "здавати документи", прихоплювали з собою печатки, що протизаконно виносити за межі дільниць. Інколи прямо там підробляли протоколи. Псували бюлетені на підтримку Даценка, переставляли цифри у протоколах, вводили неправильні дані на інтернет-сайт ЦВК.
Округ №194, місто Черкаси.
Переможцем визнали кандидата від Об'єднаної опозиції підприємця-аграрія Миколу Булатецького. Він випередив почесного президента заводу "Азот" Валентину Жуковську на понад 12 тис. голосів. Кілька кандидатів оскаржили результати в суді, бо начебто були порушення під час підрахунку.
— Жуковська перемогла лише на дільницях у колонії та інших спецзакладах, — каже юрист черкаського КВУ Сергій Пасічник. — Її вважають ставленицею олігарха Дмитра Фірташа. Але перемога Булатецького виглядає безсумнівною. Не зрозуміло, чому ЦВК визнала проблемним цей округ? Кандидат від Об'єднаної опозиції переміг з великим відривом. Судові оскарження просто використали як привід для перевиборів.
Округ №223, місто Київ.
Фаворитами перегонів вийшли кандидат від "Свободи" Юрій Левченко та самовисуванець Віктор Пилипишин — екс-голова Шевченківської райдержадміністрації в столиці. За опрацюванням 91% протоколів, Левченко перемагає на 136 голосів. Суд постановив перерахувати голоси на 11 дільницях.
— Цікаво, хто ж буде відповідати за події на окрузі? — питає політолог 47-річний Костянтин Матвієнко. — По ідеї, мають відповідати фальсифікатори. Вони ж не просто так затягували з підрахунком дільниць, де переміг Левченко. Але слідчий процес буде надзвичайно складний — фальсифікації відбувалися за участі великої кількості свідків. З'ясувати це документально буде неможливо. Зрозуміло, Пилипишину для збереження обличчя потрібно відмовитися від участі в повторних виборах. Людина, яка намагається в такий спосіб отримати мандат, втрачає всі перспективи на повагу, як публічний політик. Але Пилипишин цього не зробить.
Коментарі