Середа, 20 серпня 2008 18:34

Павличко погрожував убити Кравчука

Поет і засновник Народного руху України Іван Драч, 71 рік, та голова Української народної партії, нардеп 57-річний Юрій Костенко учора дали прес-конференцію. Говорили про 17 років незалежності України. Послухати їх прийшли 10 журналістів.

Обоє — в піджаках без краваток, верхні ґудзики сорочок розстебнуті. Костенко каже, що років за 10 національна економічна еліта змусить політиків здійснити ефективні реформи.

Іван Драч вважає позитивом те, що з 1991-го подвоїлася кількість виборців, які підтримують політиків-демократів. Додає, що цей процес триватиме, якщо на Україну не нападуть танки з боку Чернігова чи Харкова. Читає вірша. У ньому просить "сера Ю та леді Ю загнуздати амбіцію".

— Думаю, що танки не зайдуть, — каже Юрій Костенко.

— Ну, якщо ви із Зайцем зупините їх... — усміхається Драч. — Я можу тільки підірвати міст, бо служив у таких військах.

Українська народна партія подала до Верховної Ради законопроект про вихід країни зі Співдружності незалежних держав. Костенко визнає, що проект не приймуть.

— Ми внесли його на підтримку Грузії. Україна ж не є членом СНД, а лише спостерігачем. Хоча й була співзасновником, — продовжує. — Під прикриттям мандата Союзу Росія розпочала війну проти Грузії. Тому ми вважаємо СНД міжнародною інституцією, яка себе скомпрометувала.

— Я згадав засідання, коли створювали СНД, — розповідає Драч. — Сидів Леонід Кравчук (тодішній президент України. — "ГПУ"), а позаду нього — голова парламентської комісії із закордонних справ Дмитро Павличко. І він весь час казав Кравчуку: "Не підписуй! Бо як підпишеш, я тебе вб"ю!" А Кравчук просив його: "Та перестань!", але підписав лише асоційоване членство. Я жартома кажу, що Леонід Макарович побоявся, що Павличко його...

— Отак ми відвойовували незалежність, — підхоплює Костенко.

Іван Драч каже, що тривалий час поза політикою і "доганяє те, що раніше не догнав". Нарікає, що життя українців надто політизоване.

— П"ять років я займався політикою і вп"ятеро став дурніший! — каже Іван Федорович. — А світ складається з дивовижних речей: музики, малярства. А про те, чим мають займатися молоді, я взагалі мовчу!

Юрій Костенко голосно сміється. Він у політиці — з 1989 року.

Драча і Костенка запитують, як забезпечити права російськомовних громадян України. Поет відповідає, що їм треба вивчити українську. Бо україномовні громадяни російську вже знають.

— Тоді буде справжня двомовність, — усміхається. — Треба ж захищати слабше. Так навіть у Червоній книзі написано.

Зараз ви читаєте новину «Павличко погрожував убити Кравчука». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода