Ексклюзиви
Вівторок, 31 липня 2007 18:13

"Партія регіонів не хоче грати за правилами Мороза"

 

Позачергова сесія Верховної Ради, яку скликав спікер Олександр Мороз, учора не відбулася. Своїм розпорядженням він переніс її на 7–10 серпня. Перед цим Партія регіонів у парламент прийти відмовилася. Соціалісти звинуватили "регіоналів" у розколі коаліції. Водночас прем"єр-міністр Віктор Янукович заявив, що "Регіони" ще не вирішили, чи прийдуть до Ради і наступного тижня.

Про ситуацію у владній коаліції говоримо з директором Інституту глобальних стратегій Вадимом Карасьовим, 50 років.

Для чого Олександр Мороз скликав позачергову сесію?

— Його не полишає надія зірвати вибори. А ще він хоче втягнути в цю авантюру Партію регіонів. Якщо ж "Регіони" на це не підуть — буде звинувачувати їх у порушенні коаліційної угоди і в зраді. Це дасть змогу Морозові у виборчій кампанії критикувати не тільки президентську сторону, а й "регіоналів". Це — своєрідна самореклама для Мороза. Він знову в центрі уваги.

Чому Партія регіонів відмовилася брати участь у позачерговій сесії парламенту?

— Партія регіонів не хоче грати за правилами Мороза. Адже на цій сесії він пропонував затвердити зміни до Конституції. А в Партії регіонів — інше бачення конституційної реформи. До того ж, вони готуються до виборів.

Але Янукович обговорював з Морозом можливу участь "Регіонів" у позачерговій сесії пізніше...

Мороз змирився з тим, що доведеться іти на вибори

— Та ніхто не погодився на це! — підвищує голос Карасьов. — Просто треба зберегти обличчя і не доводити відносини з Морозом до загострення. Це сигнал виборцям: ми не відкидаємо можливості позачергової сесії, але сьогодні це робити несвоєчасно і це не означає, що ми займаємося зрадами.

"Регіонали" і дехто з комуністів не хотіли йти на позачергову сесію. Це свідчить про розкол в коаліції?

— Та ні. Просто в кожного свій інтерес, і він не збігається з інтересом соціалістів. У Партії регіонів — одні шанси, в комуністів — інші. Але це прохідні партії. А от в соціалістів є проблема з набранням прохідного процента. В цій ситуації кожен виживає в одиночку.

Коаліціанти останніми днями багато говорять про четвертий указ президента щодо проведення виборів...

— Так. Він буде 1-го або 2 серпня і відкриє офіційну передвиборчу кампанію. Це буде стартовий пістолет.

Чи це означатиме, що спікер буде змушений іти на вибори?

— Мороз уже фактично змирився. Це було підтверджено тим, що сесія, яку він ініціював, не відбулася.

Зараз ви читаєте новину «"Партія регіонів не хоче грати за правилами Мороза"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода