Нардеп-"бютівець" 56-річний Володимир Філенко не братиме участі в наступних парламентських виборах.
— Були певні аванси, що я буду в прохідній частині списку. Тому не починав виборчу кампанію на мажоритарці. А починати її із запізненням якось смішно, — каже. — Ми радилися в Харківській організації і дійшли висновку, що я керуватиму виборчою кампанією Об'єднаної опозиції в області.
Чим займетеся після виборів?
— Певно, продовжу займатися політикою. Для цього не обов'язково бути в парламенті.
Чому в списку Об'єднаної опозиції немає "помаранчевих польових командирів". Найактивніші нардепи Гримчак, Шкіль — у непрохідній частині?
— Думаю, що Турчинов і Яценюк мали ключові впливи на формування списку. Частково були враховані побажання Юлії Володимирівни.
Чому деяких опозиційних кандидатів кинули на непрохідні мажоритарні округи?
— Борітеся — поборете.
Чи кликали вас у списки інших партій?
— Звали, але я відмовився. Не називатиму їх з етичних міркувань.
Я всіх закликаю голосувати за Об'єднану опозицію, Кличка або "Свободу". Кому що ближче. Сподіваюсь, у парламенті вони будуть разом.
На скільки мандатів може розраховувати Об'єднана опозиція?
— 70 за списками і 30 по мажоритарці. Десь 30 чи 40 має взяти Кличко. Опозиція може бути третиною парламенту. Хотілося б, щоб у них був блокуючий пакет для прийняття змін до Конституції.
Які небезпеки й позитиви в тому, що повернули мажоритарну систему?
— Це означає, що парламент буде розхристаний — купа фракцій, люди з яких бігатимуть зліва-направо, зверху-вниз. Торгуватимуть голосами, боротимуться за посади, бюджетні потоки.
Як парламентські вибори впливатимуть на президентські?
— Принципова обставина, що опозиція щонайменше має отримати моральну політичну перевагу — взяти більшість у списочній частині. Бо парламентські вибори за партійними списками — це репетиція президентської кампанії. Значною мірою отримані політичними силами голоси переходять потім до їхніх майбутніх кандидатів у президенти.
Коментарі