"Я поддерживаю объединение со всеми политическими силами, разделяющими наши ценности. Среди таких вижу и партию "За життя" Рабиновича и Мураева", — пише у "Твіттері" заступник голови фракції "Опозиційного блоку", колишній керівник Адміністрації президента Януковича 46-річний Сергій Льовочкін.
"Опоблок" представляють вихідці з Партії регіонів. Чотири роки тому на парламентських виборах Вадим Рабінович ішов четвертим у списку цієї політсили. Досі є членом фракції, попри заяву про вихід із партії. Позаторік очолив "За життя" (колишня назва "Центр". — ГПУ), яка входила в "Опозиційний блок".
У липні цьогоріч Віктор Медведчук, кум президента РФ Володимира Путіна, став членом партії "За життя".
— "Опозиційний блок" і Рабінович із Медведчуком — не самостійні фігури. Їх фінансують із Росії. Тож і стратегічні рішення надходять із Москви, — каже політолог Михайло Басараб, 41 рік.
— Історія з "об'єднаною опозицією" може бути черговим планом Кремля. Щоб сформувати єдиний антизахідний фронт в Україні.
Поплічники Януковича, які залишилися тут, намагаються зібрати докупи проросійський електорат. Але щонайбільше це 20 відсотків виборців. Об'єднання колишніх "регіоналів" в одну партію завершиться провалом. Порізно "Опоблок" і "За життя" можуть набрати більше.
Рабінович згуртував навколо себе промосковських виборців і сумуючих за Радянським Союзом. А також тих українців, які не цікавляться політикою та не ставляться до неї серйозно. Він відкрито не закликає до капітуляції перед Росією. Тому не всі прихильники Рабіновича розуміють, що той — маріонетка Медведчука й фактично агент Кремля. Як тільки відкрито стане під російським триколором із "Опоблоком" — втратить частину рейтингу. Можливо, значну.
Льовочкін і компанія можуть провести "об'єднаного" представника в другий тур президентських виборів. Бо сьогодні у всіх фаворитів гонки невисокі рейтинги. Однак відверто проросійський кандидат у теперішній Україні не виграє.
Коментарі