Під час зустрічі з Володимиром Путіним виконувач обов'язків губернатора Криму Сергій Аксьонов заявив, що Україна зменшила подачу води на півострів у 13 разів.
— Обсяг водопостачання не скорочували. Там потрібно ремонтувати насосні станції, але ніхто цього робити не хоче, — каже заступник голови Адміністрації президента Андрій Сенченко. — Навколо русла водопостачального каналу — заміновані поля. Їх не розміновують. Від Джанкоя вода має йти вгору, бо на території підйом. Однак насоси не працюють. По тому каналу, який іде донизу, кримчани отримують воду, але за неї не платять.
— Російська влада гучно заявила, що зведе завод з опріснення морської води, проте як його побудувати, ніхто не знає, — говорить економіст Андрій Новак. — Ніхто не робив жодних досліджень щодо якості морської води. До того ж має бути не одне підприємство, а кілька, бо щодня треба забезпечити водою понад два мільйони людей. Це чергові фантазії Кремля, як і спорудження мосту через Керченську протоку.
Постачання води на півострів — політичне питання, а не економічне.
— Український уряд потрапив у халепу, бо, з одного боку, він мав би перервати будь-які відносини з Кримом. А з іншого — не може цього зробити, бо там живуть українці й татари, яких мусимо захищати, — додає Новак.
Коментарі