У вівторок, 28 січня, про запровадження санкцій проти українських політиків заявили два міністерства Канади — закордонних справ та імміграції. Обмежать в'їзд до країни посадовцям, причетним до "придушення й замовчування опозиційних голосів".
— З огляду на жорстоке придушення законного протесту й залякування незгодних, ми обмежимо в'їзд до Канади — з негайним набуттям чинності — ключових осіб з (українського. — "ГПУ") уряду, як прямий наслідок їхніх дій останніми днями.
Того ж дня у щорічній промові "Про стан держави" перед конгресом президент США 52-річний Барак Обама підтримав український протест.
— Щодо України ми відстоюємо принцип, що всі люди мають право виражати вільно та мирно свої погляди і впливати на майбутнє своєї країни.
Це перший коментар американського лідера з приводу подій на Майдані. Перед тим віце-президент США 71-річний Джо Байден у телефонній розмові попросив Віктора Януковича владнати політичну кризу мирним шляхом. У грудні Майдан відвідали та підтримали двоє американських сенаторів — Джон Маккейн і Кріс Мерфі.
У Швейцарії, в місті Давос, на економічному форумі учасники вшанували хвилиною мовчання загиблих українських активістів. Нашу державу підтримали прем'єр-міністр Великої Британії 60-річний Тоні Блер, лауреат Нобелівської премії миру 73-річний Мухаммед Юніс, мільярдери 58-річний Білл Ґейтс та 63-річний Річард Бренсон. Останній під сорочку вдягнув футболку з малюнком за мотивами фото, на якому піаніст грає для бійців Внутрішніх військ перед Адміністрацією президента.
— Мені дуже сумно дивитися на те, що відбувається в Україні. Хочу попросити уряд і опозицію перестати бути егоїстичними та поставити людей вашої країни вище за власні інтереси, — каже Бренсон, власник компанії "Вірджин", що найближчим часом почне пасажирські рейси у космос.
Коментарі