Учора Анатолій Кінах, 51 рік, з трибуни Верховної Ради оголосив про перехід "Нашої України" в опозицію до антикризової коаліції. Уперше "нашоукраїнці" разом з БЮТом визнали законність створення коаліції Партією регіонів, комуністами та соціалістами. До останніх приєдналися ще три нардепи від БЮТу: Павло Костенко, Олександр Борзих і Михайло Зубець. Тепер у коаліції 243 голоси.
— Виходячи з цього, фракція "Нашої України" з сьогоднішнього дня офіційно в меншості. Тобто в опозиції, — заявив Кінах.
Це здивувало "регіоналів". Адже в понеділок увечері вони провели спільну нараду в Верховній Раді. На ній розглянули три варіанти можливого розширення коаліції. Перший — повне входження в неї "Нашої України". Другий — створення нової більшості з чотирьох фракцій. І третій — підписання протоколу про співпрацю між коаліцією та "Нашою Україною".
— Третья формула какая-то гибридная. Это называется: ответственности на себя не брать, но посты получить, — розмірковував заступник лідера Партії регіонів Євген Кушнарьов, 55 років. — А теперь я не до конца понимаю, что значат слова Кинаха. Пока они не подали заявление о переходе в оппозицию, переговоры с ними будут продолжаться.
Поки що депутатам вдалося домовитися тільки щодо розподілу парламентських комітетів. У "Нашій Україні" Микола Катеринчук і Петро Порошенко не поділили посаду. Обоє претендували на головування в комітеті з питань фінансів і банківської діяльності. Фракція підтримала Порошенка.
Если выйдешь в туалет, то назад уже не пустят
— На керівні посади не можна допускати депутатів, які будуть використовувати їх для власних інтересів, — розчаровано прокоментував рішення колег Микола Катеринчук, 38 років.
Микола Мартиненко очолить комітет з паливно-енергетичного комплексу, Анатолій Кінах — з питань національної безпеки, Борис Тарасюк — євроінтеграції. БЮТівцям дісталося також п"ять комітетів плюс місце заступника голови Верховної Ради. На нього претендує Олександр Турчинов.
Депутатам у вівторок роздали по каталогу з фотографіями всіх народних обранців, а також по примірнику бюлетеня "Народний депутат". "Регіонал" Дмитро Святаш показував усім охочим рекламу:
— Ну, реклама костюмов по две тысячи — это еще нормально. Но вот линия машин "Порш", вот реклама чартерных яхт — их аренда стоит около 20 тысяч евро. Наверное, думают, что все покупатели в парламенте.
З п"ятої ранку будівлю Верховної Ради оточили мітингувальники від кількох політичних сил. Найактивнішою була "Пора". Хлопці в жовтих футболках пробралися аж за огорожу.
— Нам разрешили зайти на территорию, а потом окружили военные в бронежилетах, — розповів "ГПУ" один із них.
Разом з іншими він збирається ночувати під стінами парламенту на гумових матрацах.
— Они нас не трогают, — зізнається. — Правда, если выйдешь в туалет, то назад уже не пустят. Пока что это единственная проблема. Но главное, мы хотим посмотреть, как депутаты будут через нас переступать.
Коментарі