Учора голова Верховної Ради 5-го скликання Олександр Мороз, 63 роки, відвідав Житомир. Майже півтори години він мовчки сидів у президії на сесії обласної ради. Спостерігав за засіданням.
Перед облрадою у цей час збираються кілька сотень прихильників БЮТу, Партії регіонів і "Нашої України". Їх стримують металевий паркан і міліціонери. У наметах усіх трьох політичних сил роздають агітки і партійну пресу.
Люди під прапорами "Нашої України" скандують: "Синявська — зрадниця!". Вона — голова облради, й була обрана до неї за списками "Нашої України", але зараз співпрацює з "Регіонами". Невдовзі після початку засідання депутати-"нашоукраїнці" й "бютівці" демонстративно залишають залу.
Ірина Синявська надає слово Морозові. Він каже, що влада готується до фальсифікації дострокових виборів. Висловлює надію, що Соцпартія зможе з цим боротися. Окрім соціалістів, на думку Мороза, фальсифікації загрожують і БЮТу.
Синявську називають зрадницею
— За їх спинами будуть творитися неправедні діла з боку виконавчої влади, — попереджає Мороз.
Поки він говорить, у залу для прес-конференцій його охоронець заносить стопку збірок поезій Мороза. Деякі журналісти без ентузіазму беруть їх погортати. За 10 хв. з"являється і сам спікер. Одразу обіцяє не агітувати за свою партію.
Розповідає, що підтримує пропозицію прем"єр-міністра Віктора Януковича щодо скасування недоторканності всіх українських посадовців. Припускає, що розглянути це питання можна на сесії Верховної Ради 4 вересня. Запевняє, що багато депутатів із БЮТу й "Нашої України" готові прийти заради цього до зали.
— Опозицію стурбував той факт, що засідання Верховної Ради може відбутися. Вони всі кажуть, що цього не може бути, оскільки парламенту немає. А я ще раз переконуюсь, що вони не знають Конституції, — говорить Мороз.
Коментарі
"Збройні сили Україні поступово просуваються у [***]сонській області".
Просуваються,бо основні сили окупант зосередив на повній окупації Донбасу.
Якщо захоплять Донбас,кинуть на південь основні сили і треба щось з тим робити,бо це стратегія війна окупанта по окупації нових територій меншими силами,за рахунок зосередження основних сил на головному напрямку наступу.