На зачинених дверях магазину зброї в Нестерівському провулку поблизу центру столиці висить табличка "Переоблік". За вхідними дверима чергує чоловік, грається в мобільному телефоні. Кричу з вулиці, чи буде сьогодні працювати магазин. Чоловік заперечно хитає головою.
Із початком протестів на вул. Грушевського в Києві позачиняли магазини зброї.
— Усі законослухняні громадяни, хто хотів купити зброю — вже купив. А незаконослухняні ніколи не користувалися легальними магазинами, — говорить голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін, 44 роки.
В асоціації кажуть, власники магазинів отримали усні рекомендації МВС тимчасово призупинити роботу. З крамниць поблизу центру товар вивозять.
— Закрытие магазинов вряд ли поможет. В Карпатах столько оружия сохранилось — на пол-Украины хватит. Да и нелегальный рынок очень большой. Можно свободно купить в интернете. Помню, в школе еще мы друг другу пистолеты перепродавали, — каже колишній військовий. Не називається. У магазині "Воєнторг ДіСі" біля станції метро Чернігівська розглядає муляж автомата Калашникова. На вішаках — камуфляжний одяг, на засклених полицях біноклі й ножі.
— Ми не зачинялися, працюємо у звичайному режимі, — каже молода продавщиця. На запитання про пневматичну зброю відповідає, що зараз її у продажу нема.
Обдзвонюємо магазини мережі "Воєнторг ДіСі". Зброї не продають у жодному.
Наприкінці листопада після початку протестів у столиці ввели неофіційну заборону на продаж газових балончиків.
Коментарі