вівторок, 17 травня 2016 00:50

Луценко пройшов шлях від соціаліста до союзника олігархів

У травні 2014 року Юрій Луценко агітував українців обрати президентом уже в першому турі Петра Порошенка. Розповідав, що так заощадимо сотні мільйонів гривень, на які можна закупити для війська грізні американські гелікоптери"Апач". Українці повірили тоді й Луценкові, й Порошенку.

За два роки по тому президент Порошенко не виконав майже нічого з обіцяного під час передвиборної кампанії. Лише привабливою приманкою для виборців виявилася й агітація Луценка. Україна не отримала від американців ні "Апачів", ні будь-якої іншої серйозної зброї. Бо неефективній корумпованій владі такого не довірять.

Ще менше довіри до неї стало після небаченої досі оборудки, яку провернули минулого тижня ті ж Порошенко з Луценком. Схемі обрання останнього генеральним прокурором може позаздрити вигнаний Революцією гідності Віктор Янукович.

У березні 2015 року, після конфлікту з Ігорем Коломойським довкола Укрнафти, Петро Порошенко оголосив наступ на олігархів. "Ключова позиція, з якої я зараз виходжу — ­деолігархізація країни", — заявляв він. Та минулого тижня саме з Коломойським Порошенко домовлявся про сприяння в призначенні на ключову державну посаду свого кума Луценка. Контрольовані олігархом депутати дали необхідні для цього голоси. Це — найвища корупція, яка в підсумку вимірюється мільярдними збитками для держави і суспільства.

Отож, у політиці Юрій Луценко пройшов шлях від соціаліста й нібито захисника інтересів людей до союзника тих, хто на людях безсоромно наживається. Він — майстер полум'яних промов, солодких обіцянок та інших спецефектів. Зараз Луценко з прибічниками переконують, що реформи в прокуратурі може провести лише людина зі сторони. Причому тільки він. Але після помаранчевої революції Луценко вже мав нагоду реформувати Міністерство внутрішніх справ. Двічі був його керівником. Та запам'ятався хіба що п'яним дебошем в аеропорту Франкфурта. Ще організацією театральної акції з бронетранспортером біля донецького будинку Ріната Ахметова.

Змінити міліцію Луценко не зміг. Реформувати ж прокуратуру обіцяє після того, як сам отримав посаду в результаті корупційної оборудки.

Галасу на генпрокурорській посаді від Юрія Луценка точно буде багато. Може, відбудеться заочний суд над Януковичем. Та державу нищать тепер не Янукович з компанією. І тактика нинішніх власників антинародної владної системи очевидна: міняти щось у країні дозволено до межі, за якою можуть початися збитки їхнім інтересам. Тому малоймовірні системні глибокі зміни на користь суспільства й на шкоду олігархам у прокуратурі, яку очолив найближчий соратник Порошенка.

Зараз ви читаєте новину «Луценко пройшов шлях від соціаліста до союзника олігархів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути