— Серед працівників Генпрокуратури немає жодного достойного кандидата на місце Віктора Шокіна. Вони сформували корпорацію спільних інтересів. Потрібна людина не із системи — ідейна, незалежна. Здатна на реформу. Вона зведе нанівець вплив подібних угруповань, — говорить радник міністра внутрішніх справ 52-річний Станіслав Речинський.
— Це має бути особистість, якій всі довіряють. Була ідея залучити закордонних фахівців. Наприклад, відставного прокурора Сполучених Штатів. Він візьме заступників, яких контролюватиме і які не крастимуть. Якби це вийшло, ми побачили б у країні зміни, про які мріємо.
29 березня парламент відправив у відставку генпрокурора Віктора Шокіна. Обговорюють п'ять кандидатур на цю посаду.
Юрій Севрук, 42 роки. У прокуратурі працює з 1997-го. Із липня 2015-го — перший заступник, з 29 березня — виконувач обов'язків генпрокурора.
— Не прославився ні резонансними справами, ні хабарами. Функціонер, — каже Речинський. — Очікувати від нього сміливості порушити кримінальні провадження проти оточення президента — не варто. Буде зручний для Петра Порошенка. Виконуватиме всі його рекомендації.
Юрій Столярчук, 53 роки, заступник генпрокурора. Працював у системі з 1987-го по 2004-й. Потім 10 років був на пенсії. Позаторік поновився.
— Обурили заяви Столярчука, що ось-ось ми назвемо імена замовників у справі Ґонґадзе, — продовжує Речинський. — Не можна так довго спекулювати на цьому вбивстві. Вже два роки живемо не при Януковичу. Що тобі, заступнику генпрокурора, заважало раніше їх назвати? Зрозуміло, що це — обман і спекуляція. Недавно пообіцяв викликати на допит посла США Джеффрі Пайєтта. Це свідчить про низький інтелектуальний рівень Столярчука. Він здатен сказати і зробити будь-яку дурню, аби лиш ним були задоволені "нагорі".
Сергій Горбатюк, 42 роки. Заступник начальника Головного слідчого управління — начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Працює у відомстві 20 років.
— Його підтримують адвокати й батьки загиблих Небесної сотні. Але він теж чийсь проект, який інтенсивно розкручують у такий спосіб. Це певним чином спекуляція. Залежний від "корпоративного світогляду", підпадає під вплив прокурорських авторитетів і Банкової. Працював над "справою Тимошенко" під прямим керівництвом Рената Кузьміна. Потім сам пішов. Бо знадобилися більш цинічні хлопці. Робитиме "і нашим, і вашим". Але кабінет президента буде для нього в пріоритеті.
Наталія Севостьянова, 29 років. Із 14 січня 2015-го — перший заступник міністра юстиції. Досвіду роботи в Генпрокуратурі не має.
— Це представник мафіозного та юридичного клану Сергія Ківалова (голова Центрвиборчкому 2004 року під час скандальних виборів президента. — ГПУ). Вся її кар'єра проходила під його керівництвом. Імовірно, політтехнологи Адміністрації президента вирішили, що жінка на посаді генпрокурора буде виграшною. В Україні добре працює образ Жанни Д'арк.
Юрій Луценко, 51 рік. Керівник фракції "Блоку Петра Порошенка" в парламенті. Після помаранчевої революції двічі був міністром внутрішніх справ. Не має юридичної освіти й досвіду роботи в Генпрокуратурі.
— Ідея призначити політика на посаду генпрокурора — непогана. Але досі ходять чутки про продаж посад у МВС за каденції Луценка. Крім того, він пов'язаний із групою колишнього генпрокурора Віталія Яреми. Лобіює його людей, — каже радник.
Коментарі