четвер, 24 грудня 2020 05:15

Колишнього прем'єра Гройсмана звинувачують у хабарі на 75 мільйонів гривень

Автор: CENSOR.NET
  У столичному житловому комплексі ”Аристократ” має офіс колишній прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Цю нерухомість він отримав як хабар, за версією слідства Національного антикорупційного бюро
У столичному житловому комплексі ”Аристократ” має офіс колишній прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Цю нерухомість він отримав як хабар, за версією слідства Національного антикорупційного бюро

Уперше з моменту створення НАБУ детективи бюро вийшли на слід потенційного корупціонера з найвищих ешелонів влади. У розслідуванні схем скандального забудовника 40-річного Максима Микитася фігурує колишній прем'єр-міністр Володимир Гройсман, 42 роки.

"Українська стратегія Гройс­мана" на місцевих цьогорічних виборах у рідній Вінниці отримала переконливий результат — 54,44% у міську раду. Колишній керівник уряду збирався повернутися у велику політику. Гройсман не приховує президентських амбіцій. Хоча програш його партії на позачергових парламентських перегонах 2019 року остудив запал — "Українська стратегія" посіла дев'яте місце з результатом 2,41%. Кандидатуру Гройс­мана на одній із найвищих посад у Кабміні, очевидно, хочуть бачити й олігархи, й Офіс президента Зеленського. Цим можна пояснити активну присутність експрем'єра на політичних токшоу в ефірі телеканалів Пінчука й Ахметова. Змучений економічною та епідемічною кризами Зеленський, здавалося, ось-ось запропонує Гройсману одну з ключових посад у владі, щоб зняти із себе відповідальність за провали і врятувати бодай залишки рейтингів. І тут — розслідування НАБУ у справі Микитася.

Справа про те, що компанія Микитася "Укрбуд" заволоділа майном Нацгвардії, тягнеться третій рік. Держава втратила щонайменше 81 млн грн. ­Тепер же підозрюваний пішов на угоду зі слідством і почав здавати фігурантів афер.

4 грудня журналіст Владислав Сидоренко оприлюднив ухвалу закритого засідання Вищого антикорупційного суду. З неї стає зрозуміло, що, за версією слідства НАБУ, експрем'єр-міністр Володимир Гройсман отримував хабар за призначення Олександра Лятамбора президентом державної корпорації "Укрбуд". Засідання суду було закрите, тож у ВАКС його не коментують.

З ухвали суду випливає, що, за даними слідства, 2017 року Микитась запропонував, а Гройс­ман отримав через посередників хабар у вигляді майнових прав на офіс у житловому комплексі "Аристократ" вартістю понад 75 млн грн.

У вересні 2017 року прем'єр призначив помічника Микитася Олександра Лятамбора президентом державної корпорації "Укрбуд", що дозволило одіозному бізнесмену взяти під контроль усю компанію, а у грудні друг і бізнес-партнер родини Гройсманів Юрій Гижко отримав 2 тис. "квадратів" комерційної нерухомості у вищезгаданому престижному житловому комплексі.

На закритому засіданні 26 листопада 2020-го суддя ВАКС дав дозвіл на обшук на об'єкті нерухомості, що належить "Укрбуд Девелопмент", яким колись керував Микитась.

НАБУ не спростовує ні появи прізвища Гройсмана серед фігурантів розслідування справи Микитася, ні факту обшуків у ЖК "Аристократ", де розташований офіс експрем'єра.

І якщо слідство говорить про 75 млн грн хабара, то журналіст "24 каналу" встановив, що сума може бути значно більша.

"Ця нерухомість обійшлася Гижку у 2 мільйони доларів, хоча її ринкова вартість — не менше 6 мільйонів. А 4 мільйони доларів суперзнижки і були начебто тим хабарем, яким Микитась міг підкупити тодішнього прем'єра за призначення своєї людини", — заявив Дмитро Гнап у своєму розслідуванні.

$4 млн за курсом 2017 року — це понад 110 млн грн, тобто на 35 млн більше, ніж установили детективи НАБУ.

Зв'язок між Микитасем та Гройсманом фактично підтвердив один із топменеджерів "Укрбуду". Гендиректор "Укрбуд девелопмент" Олег Майборода визнав, що Гройсман користується елітною нерухомістю в житловому комплексі "Аристократ".

— Лятамбора справді призначили президентом корпорації "Укрбуд". А у Гройсмана справді є офіс в "Аристократі". Але Микитась нікого ніколи не посвячував у своє спілкування, — заявив Майборода журналістам.

Після того як 1–2 грудня НАБУ, за рішенням Вищого антикорупційного суду, провело обшуки у справі про хабарі компанії "Укрбуд", ситуація для експрем'єра стала небезпечною. Слідство зібрало переконливу доказову базу щодо способів заволодіння елітною нерухомістю. А головне — є покази самого Микитася, який може свідчити проти експрем'єра для пом'якшення свого вироку.

— Володимир Гройсман не має жодного стосунку до будь-яких корупційних діянь, а інформація з цього приводу — брехня, покликана його скомпрометувати, — каже Василь ­Рябчук, представник експрем'єра.

Скандал за участю Гройсмана не показують центральні телеканали й олігархічні ЗМІ. Це може свідчити, що саме цього політика й обрали новим кандидатом олігархічного консенсусу на майбутніх парламентських виборах.

А от мовчання Зеленського дивує. Він півтора року чекав такого подарунка, щоб привселюдно покарати за корупцію когось із представників попередньої влади. Здавалося б, Гройсман — ідеальна жертва, але на Банковій ніби в рот води набрали. Тож, імовірно, існують домовленості між експрем'єром та Офісом президента про співпрацю, що мала стати реальною в найближчі тижні.

Проте Гройсман в один момент перетворився на токсичного союзника для Зеленського. Адже Офіс президента сам став співучасником скандалу у справі Микитася, коли там спливло ще одне гучне прізвище — заступника керівника ОП Олега Татарова. Замість того, аби звільнити підозрюваного у схемах Татарова, Банкова почала його захищати й навіть підключила для цього генпрокурорку Ірину Венедіктову. Та зірвала вручення підозри заступнику Єрмака, замінила слідчих прокурорів і додала себе до складу нової групи (представники САП та НАБУ 18 грудня прийшли в Офіс президента і повідомили про підозру заступнику керівника ОП Олегу Татарову. — ГПУ).

Скандал із Татаровим підірвав імідж Зеленського як борця з корупцією, тому навряд чи на Банковій наважаться піти на відкриту співпрацю із Гройсманом щонайменше, доки розслідування справи проти нього залишається на слуху.

А це означає, що Гройсману знову доведеться повертатись у Вінницю і там починати відновлювати репутацію. Якщо навіть він уникне відповідальності у справі Микитася, його політичній кар'єрі на всеукраїнському рівні приходить кінець.

"Політики використовують коротку пам'ять українців"

"Гройсман впевнено набирав політичну вагу, рейтинг і навіть розглядався як один з імовірних кандидатів на посаду прем'єра, — пише у фейсбук журналіст, колишній прокурор з Луганська 44-річний Сергій ­Іванов.

— Виходить, що б ти не зробив, скільки не вкрав би, за кілька років реабілітуєшся в очах людей. А якщо заплатиш вкраденими грошима іміджмейкерам і політтехнологам — ще швидше. Українські політики насправді не програють, а пропускають коло, щоб згодом повернутися. Бо вони знають і використовують ваду українців — коротку пам'ять".

"Історія прекрасна, — коментує в соцмережі журналіст Денис Казанський, 36 років. — Микитась, намагаючись уникнути в'язниці, розповів, як дав Гройсману хабар у 75 мільйонів гривень за призначення свого помічника Олександра Лятамбора головою державної корпорації "Укрбуд". При цьому платили не грошима, а приміщеннями в одному з елітних житлових комплексів, побудованих "Укрбудом". Що особливо смішно. Тому що передачу готівки, яка не була задокументована належним чином, довести майже неможливо. А от передачу нерухомості — без проблем. Ці приміщення були оформлені на партнера Гройсмана.

Скільки б продажні чинуші та пройдисвіти не плювалися отрутою в НАБУ та інші антикорупційні органи, а факт залишається фактом. Топкорупціонер Микитась не "зарішав". Як не намагався — не зміг. І змушений був піти на угоду зі слідством, що рівнозначно визнанню провини.

Тепер людина, перед якою ще кілька років тому відкривалися всі двері, здає своїх спільників. Які теж думали, що їм ніколи нічого не буде".

Зараз ви читаєте новину «Колишнього прем'єра Гройсмана звинувачують у хабарі на 75 мільйонів гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути