Комітет опору диктатурі підготував і підписав три документи про спільні дії на парламентських виборах. Над четвертим працюють.
— Перше — це програмні принципи, із чим ми йтимемо на вибори, оцінка режиму Януковича та першочергові заходи, яких уживатимемо після приходу до влади, — розповідає координатор КОДу, нардеп-"бютівець" 50-річний Сергій Соболєв. — Це стосується політреформи, судової, адміністративної реформ. Усе розробляла підгрупа з кожної партії КОДу та фахівців із певних галузей.
— Друге — принцип формування окружних дільничних комісій, підготовку цих людей, аби не допустити фальсифікацій, — продовжує Соболєв. — Третє — єдиний список кандидатів по мажоритарних округах. Четвертий — похід на вибори єдиним партійним списком, його ще обговорюють. Це все треба зробити за лютий — початок березня. Бо в березні маємо вийти з концепцією та розумінням — це один чи кілька списків і по мажоритарці з кандидатами. Бо має стартувати робота цих людей.
Єдиний партійний список нікому не потрібний, вважає політолог 42-річний Сергій Таран:
— Партії й так можуть подолати прохідний бар'єр, і ефект буде більший. А от питання висунення єдиного кандидата на мажоритарних округах — критичне для опозиції. Якщо не висунуть єдиного кандидата, програють навіть там, де мають велику підтримку населення, бо голоси розпорошаться і переможе єдиний кандидат від влади. Хоча зараз вона серйозно обговорює можливість скасування того, що депутат може одночасно висуватися і по списку, і по мажоритарці. Тому в опозиції будуть серйозні дилеми, хто піде на список, хто — на мажоритарку. Оці зміни можуть спонукати її шукати інших форматів співпраці, зокрема і до єдиного партійного списку.
Коментарі
1