— Он пьяный, посмотрите, как такое лицо президенту показывать? — кричать двоє чоловіків у натовпі на столичному майдані Незалежності. Громадського діяча 37-річного Руслана Секелу відштовхують із першого ряду. Він одягнутий у білий плетений светр. Обличчя червоне від холоду. Ззаду кремезні чоловіки тягнуть його за капюшон.
У п'ятницю, 22 лютого, вранці тут зібралися майже сотня людей, щоб поставити запитання президенту Віктору Януковичу в рамках телемарафону "Діалог з країною". Переважно це пенсіонери та студенти. Перших три ряди — чоловіки спортивної статури.
Звідки будуть включення телемарафону — не повідомляли до останнього.
— Я хочу поставити запитання, я така ж людина, як інші, — говорить Секела. Широко розставив ноги, руки запхав у кишені светра, усміхається. — Друг подзвонив, що на Майдані марафон. То я швидко вибіг з офісу, навіть не одягнувся. Хотів спитати у президента про Бортнянську станцію аерації. Коли створять робочу групу, бо нам загрожує нова екологічна катастрофа.
Ліворуч стели на майдані Незалежності встановили метровий плазмовий екран, з обох боків — колонки. Півколом — чотири великі камери. Звук поганий. Люди не слухають, стоять групками й розмовляють. Хтось п'є чай із термоса.
— Уберите этого, а бабушек — в первый ряд, — командує помічниця режисера і киває на Секелу.
Літній чоловік у чорному пальті та хутряній шапці намагається пробратися наперед. Його не пускають.
— Эй, дед. Мы здесь с десяти утра очередь занимали, — говорить йому чоловік років 40, який уважно слідкує за всіма, хто підходить до натовпу. Обертається. — Бабушка, идите сюда, — пропихає жінку в перший ряд. Вона яскраво нафарбована фіолетовими тінями та червоною помадою. На голові заколка з великими блискучими каменями.
— Хочу сказать президенту спасибо за то, что у нас все есть, что больницы строят, — говорить співуче, усміхається й дивиться в далечінь. — Да просто за то, что он есть.
— За 10 минут эфир! — кричить ведучий телемарафону 36-річний Максим Драбок. Нервово поправляє навушник. Переступає з ноги на ногу.
— Будь ласка, відійдіть, не заважайте, колеги, — просить журналістів. Обертається до чоловіків у спортивному одязі. — Хто там может, проследите, чтоб все хорошо было.
Руслан Секела та громадський діяч Андрій Скіпальський стають у перший ряд. Останній хоче поцікавитися у президента, коли той підпише указ про збереження Богорочанського лісу. Їх відштовхують. Тягнуть у натовп. Починається сутичка.
— Ты кто такой, чтобы здесь стоять? — чоловіки під руки волочать Скіпальського углиб натовпу. — Как дам в арбуз, будет тебе и станция, и лес, и Янукович.
Двоє міліціонерів спостерігають за сутичкою 5 хв. Мовчки йдуть геть.
У натовпі — крики і штовханина.
— Та це ж міліціонери, — упізнає чоловіків із першого ряду тележурналістка. — Чого ви не в формі?
— А вы чего себе на лобе названия канала не написали? — чоловіки намагаються відібрати в неї мікрофон.
За 10 хв. юрба вгамовується. Прямого ефіру чекають ще 15 хв.
Дають мікрофон професору 72-річному Вікторові Жукову та 61-річній Людмилі Степанівні. Жуков питає про корупцію в судах. Жінка дякує президентові за його діяльність. Несподівано з-поміж людей виринає Руслан Секела.
— Коли наведете порядок із Бортнянською станцією аерації? — каже в камеру. — Іще одне: чи має право залишатися на своїй посаді міністр внутрішніх справ після того, як "Беркут" побив журналістів та народних депутатів біля Гостиного двору?
Люди дивляться на плазму. Там нічого не показують.
— А коли будуть відповіді? — питають журналісти.
Цієї частини у прямому ефірі телемарафону не було. Столичний Майдан включили за 2 год. Але тоді теж ледь не сталася сутичка за доступ до мікрофону. Врешті слово надали жінці, яка поскаржилася, що сім років не виконується рішення суду про ремонт її будинку.
Коментарі