Відмова "нашоукраїнця" Івана Плюща, 66 років, підписувати коаліційну угоду стала подією не менш гучною, аніж офіційне оголошення про створення коаліції між БЮТ та НУ-НС.
— Тут може бути присутній егоїзм. Плющ образився, що не буде спікером, — коментує його дії директор інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, 52 роки. — По-друге, може мати місце принцип — Плющ виступав за широку коаліцію. Якби підписав угоду з БЮТом, то це означало б його непослідовність. Третя версія — можливо, це продовження гри у те, щоб Юлія Тимошенко не так тріумфально повернулася до прем"єрства. Щоб була певна невизначеність. Ця ситуація з 226–227 голосами створює враження, що коаліція може бути, а може й не бути. Це робить слабшою позицію Юлії Тимошенко в подальших переговорах. Вона буде поступливішою.
Чи залишається ще для Плюща надія, що він стане головою Верховної Ради?
— Ні. Хіба що зірветься голосування по кандидатурі Тимошенко на посаду прем"єра. Або з"являться якісь непідписанти з БЮТ. Але ця версія якась нереалістична.
Плюща можуть виключити з фракції?
— Ні. У нього особлива думка. Наскільки я знаю, він не відмовився підписувати угоду, а утримався. І непотрібно сьогодні створювати прецедент і карати за недисциплінованість пропрезидентських депутатів. Навпаки — елементи невизначеності й непрогнозований результат дають змогу президентській команді формувати такий Кабмін, який влаштовує Віктора Ющенка.
То за такою позицією Плюща стоїть президент?
— Не можна стверджувати, що президент викликав Плюща і сказав, щоб він не підписував коаліційної угоди. Але це може бути елементом продовження гри.
Коментарі
4