![Даїшник направляє машини з російськими номерами в бік вулиці Шовковичної у Києві. Три такі авто їздили 2 вересня біля Верховної Ради із прапорцями Росії та України — агітували за вступ у Митний союз. Поряд близько півтисячі людей мітингували за вступ України до Євросоюзу](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/514/514294_1_w_300.jpg?v=0)
— Ребята, на "ВИА Гру" не хотите? По 60 гривен заработаете, — каже чоловік у чорній шкірянці трьом хлопцям із прапорами Євросоюзу. Від нього тхне алкоголем. — Надо только прийти, посидеть и похлопать.
Ті знизують плечима, заперечно хитають головами і відвертаються. У понеділок уранці вони прийшли під парламентські комітети, де має відбутися Погоджувальна рада. Тут проходить акція "Євронаступ" — за вступ України до Євросоюзу. Зібралися близько 500 осіб. Дехто розгортає плакати "За європейську інтеграцію". Стають щільно одне до одного, аби не ступати на проїжджу частину.
— Якби з боку росіян була повага, то можна було б казати про дружбу. Але я в неї не вірю. Цього 500 років не було, — говорить 26-річний Сергій — високий, худорлявий, у джинсовій куртці та з фотоапаратом. Приїхав із міста Бучач Тернопільської області. Прізвище називати відмовляється. — Росія не хоче союзників. Вона каже: ви не бажаєте зі мною "одружуватися", я вам газ перекрию чи флот підпущу під кордони. Ми не стільки хочемо в Євросоюз, скільки сподіваємося, що це нас від'єднає від Росії. Появляться робота, вільний виїзд за кордон. Коли їздив у Польщу, Голландію до сестри, було враження, що ми виїжджаємо з концтабору. Це принизливо.
Із боку Маріїнського парку йде колона із півсотні мітингувальників, здебільшого пенсіонерів та студентів.
— Можливо, нас тут зібралося небагато — горстка, але ми представляємо різні регіони. Тут є Львів, Запоріжжя, Харків, Луганськ, Тернопіль. Усі йдемо в Європу, — говорить сивовусий 63-річний Петро Сальник із сумкою через плече. — Люди хочуть лобіювати найскоріше прийняття законів, необхідних для того, щоб ми стали не просто асоційованим членом Євросоюзу, а його повноправною частиною. Я був у Британії, Німеччині, інших країнах Європи. Там є закон, і він виконується. І покарання за порушення — одне для всіх. А нашому "конгломерату беззаконня", які вважають, що вони якась "еліта", на закони і на людей плювати. Вони думають, що вони "круті". А насправді крутий тільки Бог. Я їм порадив би побільше з жінками спілкуватися. Хай відійдуть від свого "голубого" життя до нормального.
— То, значить, ідемо в Європу? — підходить до організаторів підполковник міліції, всміхається. — Є ще одне слово, на Європу схоже, але про те не будемо. Головне — дивіться, аби порушень не було.
— Щоб в болоті не загруз — обирай Євросоюз! — скандують присутні. На другому поверсі будівлі депутати на це не зважають. Зібралися на Погоджувальну раду після літніх канікул. Слухають спікера Володимира Рибака. Той розказує, що в сесійній залі треба ухвалити шість євроінтеграційних законів. Яких — не називає.
— Опозиція не тільки наполягає, а й робить усе, аби угода з Євросоюзом була підписана, — вмикає мікрофон керівник "Батьківщини" 39-річний Арсеній Яценюк. — Але ми хочемо знати, що все ж таки відбувається в україно-російських відносинах. Ми не почули за ці тижні ні економічної, ні політичної позиції уряду. Незрозуміло, що робити: товари стоять, а плану дій від України немає.
— Если мы хотим пошуметь и обострить ситуацию, можем это поставить, — кривиться у відповідь "регіонал" 59-річний Олександр Єфремов. — Но у нас еще не использованы другие площадки, в том числе правительственные, которые ведут переговоры.
Лідер УДАРу Віталій Кличко та головний "свободівець" Олег Тягнибок просять уряд прозвітувати про бюджет на 2014 рік. Мовляв, до 15 вересня він має бути в парламенті. Рибак обіцяє поставити на голосування всі пропозиції фракцій. Каже, у вівторок до них може прийти Віктор Янукович.
Депутати йдуть о 13.15. Під дверима будівлі нікого немає. Мітингувальники пішли під Кабмін і Адміністрацію президента. Співають гімн та теж розходяться.
Коментарі
5