вівторок, 07 лютого 2017 07:50

Газпром може розпастися на кілька компаній

Російська монополія Газпром планує продаж активів, заморожування дивідендів на найближчі три роки на рівні 2016-го, спад заробітків. Про це йдеться в бюджеті компанії, повідомляє агентство "Блумберг".

— Борги Газпрому суттєво зростають. До погіршення ситуації призвело захоплення нераціональним будівництвом безтранзитних газопровідних систем. "Північний потік-2", "Південний потік", "Турецький потік" — всі ці проекти "мертві", — розповідає керівник енергетичних програм центру "Номос" 53-річний Михайло Гончар. — Але компанія витратила великі гроші на їх будівництво. Наприклад, "Південний потік" реалізовували з 2014 року до середини 2016‑го. Витратили 17 мільярдів доларів. При цьому проект безглуздий. Газогін починається в Ямалі, йде через усю Росію до Чорного моря й далі ним — у Європу. Будь-який інженер скаже, його слід було робити суходолом через Україну чи Білорусь. Дешевше будувати та легше ремонтувати.

Ці газогони називають "відкатопроводами". Їх зводили, щоб забезпечити прибутки друзям Путіна. Зокрема, братам Аркадію та Борису Ротенбергам. Вони — основні підрядники Газпрому.

Яка роль політики в діяльності Газпрому?

— В усі ці економічно необґрунтовані проекти закладена політична програма. Росія маніпулює через цю компанію іншими державами, зокрема Україною. Відмовляються від транспортування газу через нашу територію, хоча з економічної точки зору це вигідніше. А чого варті експерименти 2015 року. Тоді Газпром обмежив постачання газу Європі, щоб Україна не отримувала його реверсом. Але наші партнери не піддалися на провокації, не перестали продавати нам газ. Так Москва втратила понад 5 мільярдів доларів.

Яка роль України в погіршенні справ Газпрому?

— Ми відмовилися від російського газу, і він втратив суттєвий дохід. На піку цін на енергоносії 2012 року ми платили Москві 14 мільярдів доларів.

Що чекає на Газпром далі?

— Він — тягар російської економіки. Є підозра, що піраміда його боргів перевищує прибутки.

Якщо будуть серйозні проблеми, гроші візьмуть із бюджету. У крайньому випадку Росія позбудеться Газпрому. Тобто, він розпадеться на кілька компаній. Тоді головною стане Роснєфть. Вона потужніша.

100 мільярдів доларів Україна заплатила за газ Росії за 25 років незалежності. Про це каже віце-прем'єр Геннадій Зубко. $54 млрд — за пре­зи­дент­ства Віктора Януковича 2010–2013 років, повідом­ляють в Укр­газ­видобуванні.

Зараз ви читаєте новину «Газпром може розпастися на кілька компаній». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути