— Для швидкого й стійкого економічного росту Україні необхідно провести структурні реформи. Вони мають поліпшити бізнес-середовище й сприяти залученню інвестицій. Необхідно рішуче боротися з корупцією. Незважаючи на створення нових антикорупційних інститутів, конкретні результати поки що не досягнуті, — сказав перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон.
Заявив це після того, як МВФ завершив третій перегляд програми співробітництва з Україною. Це вперше Захід, який покладав великі надії на нові антикорупційні органи України, визнав провал їхньої роботи. В тому числі і НАБУ.
"Фразу "наш аудитор" Артем Ситник повторив тричі протягом однієї хвилини ефіру. Раніше я утримувався від жодних коментарів щодо діяльності Антикорупційного бюро і Ситника. Щиро вважав, що орган молодий і що менше шуму, то більше буде користі", — пише у "Фейсбуку" журналіст Володимир Горковенко 2 квітня. Коментує інтерв'ю директора НАБУ на каналі "1+1".
"Судячи з ефіру, Ситник не може похвалитися результатами своєї роботи. Якщо немає результатів, то потрібно знайти винного. Я думаю, що з цією метою Ситник і прийшов на ефір. Але нехай відкриє закон України "Про НАБУ". Там йдеться про "незалежність аудиту", а відтак і аудитора. Тобто не "ваш аудитор" має вас перевіряти, а незалежний. І це не тиск парламенту, а норма закону. Ви маєте сидіти й дивитися зі сторони, як Верховна Рада ламає списи навколо цього питання, і не демонструвати відкрито свою зацікавленість і заангажованість".
"Призначення нашого аудитора" — це не обмовка. Це нахабна і безсовісна заява про свої вимоги, — написав у "Фейсбуку" перший заступник директора Одеського припортового заводу Микола Щуріков.
— НАБУ не хоче бути підзвітним. Хочуть качати права і диктувати умови, без суду і слідства садити в тюрму неугодних або тих, кого їм сказали".
"Артем Ситник — син директора Кіровоградського автодору. Тато 2001 року прилаштував його в обласну прокуратуру до свого товариша Олександра Гардецького. Де він прижився, — пише у "Фейсбуку" журналіст Володимир Бойко.
— Гардецький невдовзі втратив посаду. Ситник пройшов шлях від слідчого до начальника відділу й дочекався повторного призначення Гардецького. У березні 2008 року генпрокурор Медведько зробив того прокурором Київської області. Гардецький почав формувати свою команду й вже за місяць перевів до столиці Ситника. Призначив начальником слідчого відділу прокуратури Київської області.
Що чудив Гардецький, можна розповідати годинами. Зрозуміло, що Ситник ревно обслуговував усі схеми й був "у долі". Але після того, як новий генпрокурор Пшонка турнув Гардецького, у Ситника не склались відносини з новим начальством. Він за рік по тому пішов в адвокатуру. Став партнером колишнього прокурора Київщини Юрія Гайсинського — тестя Геннадія Кернеса (мер Харкова. — ГПУ). Люди обізнані вважають, що реальним керівником НАБУ є Гайсинський".
Із червня 2016 року Генеральна прокуратура не виконує ухвалу слідчого судді Печерського райсуду столиці й не реєструє кримінальне провадження щодо Ситника за заявою народного депутата Ігоря Луценка. Про це пише видання "Ракурс".
Спочатку нардеп повідомив генпрокурора про вчинене Ситником кримінальне правопорушення. Той відмовився звільнити з Ради громадського контролю при НАБУ Віталія Шабуніна (приховав у декларації нерухомість. — ГПУ) та Дмитра Шерембея (був тричі засуджений за крадіжки. — ГПУ). А після того, як генеральний прокурор проігнорував заяву народного депутата, той звернувся до суду. Вимагав визнати протиправною бездіяльність директора НАБУ щодо формування Ради громадського контролю з осіб із сумнівною репутацією. Із 15 членів Ради таких виявилось вісім, тобто більше половини.
Ситник зобов'язаний був негайно призначити нові вибори членів Ради громадського контролю, однак відмовився це робити.
Розглядати по суті позов народного депутата почнуть наприкінці червня 2017 року.
— Національне агентство з питань запобігання корупції як новий державний антикорупційний орган уже дискредитоване. Необхідно якнайшвидше розробити зміни до законодавства, де чітко виписати механізм заміни неефективних членів НАЗК, — заявив голова фракції "Народний фронт" 41-річний Максим Бурбак під час погоджувальної ради 3 квітня.
— Керівництво агенції не змогло забезпечити належні технічні умови для роботи сервера електронного декларування, довело ситуацію до абсурду. USAID (агентство США з підтримки правових реформ в Україні. — ГПУ) призупинило співпрацю із НАЗК через некомпетентність і заполітизованість членів цієї організації. На утримання агентства з державного бюджету йдуть сотні мільйонів гривень, а зарплата співробітників становить сотні тисяч. Яка ефективність його роботи? Нульова.
Коментарі