У середу вранці Верховною Радою ширилися чутки, що фракція "БЮТ-Батьківщина" отримала нового голову — 46-річного Андрія Кожем'якіна. У вівторок попередній голова 55-річний Іван Кириленко зробив неоднозначу заяву в парламенті. Мовляв, опозиція готова підтримати економічні реформи влади в обмін на звільнення Юлії Тимошенко. Решта "бютівців" цю ініціативу активно спростовували.
— Іван Григорович занадто добрий, — говорить у кулуарах про Кириленка один із "бютівців". — Йому складно давалися певні рішення. Може і вчорашня заява про голосування за бюджет і ринок землі з "регіоналами", якщо випустять Тимошенко, зіграла свою роль. Він часто висловлюється емоційно. Це декому не подобається.
Нардепи реєструються. На табло — 370, хоча людей у залі вдвічі менше. Півгодини слухають заяви від фракцій. Потім на прохання "БЮТ-Батьківщини" та блоку НУ-НС оголошують перерву. Депутати виходять у кулуари й обговорюють зміну керівництва фракції "БЮТ-Батьківщина". Виявилося, рішення нардепи-"бютівці" ухвалили вранці перед засіданням. Кириленко сам написав заяву про звільнення.
— Рішення прийняли одноголосно, — розказує "бютівець" Сергій Міщенко, 40 років. — Кандидатуру запропонував Іван Кириленко. Сказав, що Кожем'якін у курсі всіх справ, знає всі переговорні процеси.
"Бютівці" в залі розстилають на своїх місцях плакат "Ні політичним репресіям. Україні волю!". До трибуни йде Кожем'якін. Уперше виступає як голова фракції:
— Більшість ігнорує всі вимоги опозиційних фракцій. Принципово не йде на співпрацю і продовжує узаконювати політичні репресії в Україні. Ми не братимемо участі в цьому фарсі.
Депутати НУ-НС та БЮТу виходять із зали. До журналістів підходять Кожем'якін та Кириленко. Стають поруч за трибунами. Кілька хвилин чекають. Кириленко похмурий:
— Я переходжу на роботу в центральний апарат нашої партії для організації роботи виборчого процесу, — каже. — У фракції давно назріла необхідність рухати вперед молодих.
— Іван Григорович — мій друг, — бере слово Кожем'якін. — Ми дружимо сім'ями. В наших стосунках нічого не змінилося.
"Бютівці" дякують журналістам і разом ідуть. У цей час депутати більшості приймають за основу законопроект про зміни до Кримінального кодексу щодо статевих зносин з особою, яка не досягла 16 років. Пропонують звільнити від кримінальної відповідальності людину, яка мала статеві зносини з неповнолітньою особою, у разі їхнього подальшого одруження. Також підвищити мінімальний вік жінок для вступу в шлюб із 17 до 18 років.
Коментарі