"Щоб повністю підготуватися до Олімпійських ігор, вистачає сім років. У нас є більше часу. Так що зимова Олімпіада 2022 року в Карпатах — цілком реальна", — каже в понеділок президент Національного олімпійського комітету 47-річний Сергій Бубка.
Він прибув у Сколівський район на Львівщині разом із віце-прем"єром із Євро-2012 Борисом Колесніковим, 48 років. Біля бази "Тисовець" обоє сідають у вертоліт, щоб оглянути її згори. Літають 50 хв. над базами "Плай", "Динамо", "Захар Беркут" та гірськолижними спусками Закарпаття та Івано-Франківщини. Червоний вертоліт "Єврокоптер" облдержадміністрація взяла в оренду.
У травні цього року, на раді регіонів у Львові, президент Віктор Янукович запропонував подати заявку на проведення зимових Олімпійських ігор-2022 в українських Карпатах.
— Ідея запросити в Україну головні спортивні змагання планети існує давно. Але нам не вистачало ініціативи з боку керівництва держави. Заява президента — історична. Уперше глава держави особисто долучився до розробки зимових Ігор, — коментує Сергій Бубка після приземлення в "Тисовці".
— Тут є майже вся готова інфраструктура — аеропорт Львів недалеко, частину доріг буде зроблено до Євро-2012, поряд курорт Трускавець, — робить висновок Колесніков. — Усі спуски, трампліни, готелі розміщені дуже компактно — у межах 10 кілометрів. Крім того, дуже близько до кордонів з європейськими країнами — 150 кілометрів. Уся Європа зможе приїхати сюди на авто. А Закарпаття та Франківщина більше годяться для туризму, ніж для змагань.
База "Тисовець" розташована на горах Козій, Тисовець, Магура на висоті 1100 м над рівнем моря. Зараз одночасно тут можуть тренуватися 500 спортсменів. Займаються біатлоном, фристайлом, лижним двоборством, гірськими лижами, лижними перегонами, стрибками з трамплінів.
Гості йдуть територією. Спортсмени катаються на стадіоні з бетонним покриттям на роликових лижах та стріляють із луків. Сергій Бубка знімає піджак, бере лук, вціляє у мішень N9.
Проходять відпочинковим комплексом. Оглядають спортзал, крім Бубки й Колеснікова, туди більше нікого не пускають. При вході свіжо пофарбовані поручні. У їдальні — дерев"яні столи та сучасні крісла. Кухня з маленьким віконцем, старим посудом.
— База трохи нагадує совдепівську, — каже її начальник Володимир Мельников, 60 років. — Востаннє тут проводили чемпіонат Союзу 18 років тому. Але в Україні це найкраща база для змагань такого рівня. Займає 386 гектарів, а усього нам належить 11 тисяч гектарів. Щоб збудувати новий трамплін, треба 50 мільйонів євро.
— Для підготовки Олімпіади у Ванкувері витратили 10 мільярдів доларів. Нам, думаю, доведеться викладати по мільярду в рік, — говорить Колесніков.
— У такому разі, концепцію проведення Олімпіади Міжнародній федерації гірськолижного спорту нам треба подати 2014 року, — відказує Бубка.
По дорозі в Славське кілька селян вийшли на дорогу, щоб подивитися на автомобілі делегації.
— Добралися донєцькі й до наших Карпат, — каже чоловік у солом"яному капелюсі. — Поділять гори між собою, а нас і до потічка не пустять.
— Як повернуся в Львів, видам розпорядження про мораторій на виділення і продаж будь-якої землі у Сколівському, Старосамбірському та Турківському районах, — говорить губернатор Львівщини Василь Горбаль, 39 років.— Щоб у погоні за коротким рублем місцеві сільські голови не розбазарили землю.
Коментарі
2