пʼятниця, 05 серпня 2016 07:35

Чиновники саботують закупівлі ліків

— Зараз у Міністерстві охорони здоров'я ніхто не займається державними закупівлями. У спеціальному управлінні для цього є п'ятеро людей. Посада керівника — вакантна. А четверо працівників або у відпустці, або на лікарняному тривалий час, — говорить виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я 53-річна Уляна ­СУПРУН 2 серпня.

— Незабаром департамент поповниться кадрами. На посаду керівника потрібен конкурс, тому призначимо виконувача обов'язків, щоб хтось працював, — про­довжує. — Розбираємося з довідками на ліки, що стоять на митниці. Однак стан закупівель — на дуже низькому рівні.

У березні торік Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає закупівлю ліків через міжнародні організації задля подолання корупції. Ще півроку пішло на підготовку нормативно-правової бази, аби він запрацював. Від чиновників чекали списку ліків, що підлягають держзакупівлі.

Зрештою МОЗ підписав угоди з організаціями "Програма розвитку ООН", "Краун Ейджентс" та ЮНІСЕФ у жовтні–листопаді. Відтак призначені на 2015 рік закупівлі тривають і цьогоріч.

— Більшу частину ліків і вакцин за 2015-й уже поставили. Є проблеми з деякими, що гальмувалися всередині міністерства. Але їх почала вирішувати новий керівник, — говорить виконавчий директор благодійного фонду "Пацієнти України" Ольга Стефанишина, 33 роки.

— У лікарнях уже є вакцини для профілактики гепатиту, кору, паротиту, краснухи, сказу, гемофільної інфекції. Для профілактики дифтерії, коклюшу та правця — не всі. Але більшість із них уже в Україні й потребують лише розмитнення. Немає вакцини проти туберкульозу, але питання її реєстрації на завершальній стадії.

Міжнародні організації всіляко намагаються сприяти постачанням, а в МОЗ — саботаж. Людей немає.

Закупівлю на 2016 рік поки що не почали, хоча мали зробити це в лютому. Найперше, що треба зробити до 10–15 серпня — затвердити постанову, що дозволить закупівлі, та підписати контракт із міжнародними організаціями. Цього Віктор Шафранський (в. о. міністра охорони здоров'я з квітня по серпень 2016 року. — ГПУ) так і не зробив.

Зараз ви читаєте новину «Чиновники саботують закупівлі ліків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути