Цього тижня народні депутати працювали не в сесійному режимі. Офіційно це називається — у комітетах. "ГПУ" побувала у кабінетах деяких народних обранців.
— У кабінеті фото не вішаю. Зайвий раз не хочу бачити свою фізіономію, — закурюючи цигарку, каже "регіонал" Тарас Чорновіл, 42 роки.
На стіні висить портрет його батька, В"ячеслава Чорновола. На книжковій поличці — велика книга з фотографіями Віктора Януковича.
— У ньому десь є навіть моє фото — страждаючого від БЮТівських сирен, — розповідає. — Усе забуваю взяти цей альбом, аби Віктор Федорович поставив автограф.
Чорновіл каже, що в кабінеті проводить більшість свого часу:
— Якщо виходжу звідси о пів на дванадцяту ночі, то точно на комп"ютері розкладав пасьянс. Від цих ігор і правда можна отупіти. Але так заманюють...
Було по п"ятій вечора. "ГПУ" вирішила перевірити, хто ще з народних депутатів засиджується допізна.
— А ви як сюди потрапили? — здивовано запитує БЮТівець Андрій Шкіль, 42 роки.
Побачивши журналістів, різко вискочив із-за столу. Виявилося, грав на комп"ютері у хокей.
— Слухайте, в мене зовсім настрою нема, — ліниво і без очевидного бажання спілкуватися каже Шкіль. — У мене тут нічого цікавого.
На столі стоять дві порожні чашки з-під кави. На стіні — різні копії старовинної мапи України.
— Та це я в якомусь музеї за копійки купив, — пояснює він. — Ще в мене є дві красиві пляшки горілки: козак і козачка. Є пістолет-запальничка.
Пробує показати, як він працює. Не виходить.
Здебільшого вона сидить біля чайника зі своїм ноутбуком
— Щось заклинює. Зламався, мабуть, — роздивляється пістолет.
У серванті стоїть фото Тимошенко.
Іншого БЮТівця, Дмитра Видріна, у кабінеті немає. Помічниця скаржиться "ГПУ", що їм заборонили свердлити стіни.
— А Дмитро Гнатович так хотів порозвішувати тут численні грамоти, нагороди, пам"ятні фото, — сплескує руками. — Тепер доведеться на голі стіни дивитися.
Оглянути кабінет "нашоукраїнця" Олександра Третьякова не вдалося.
— Це дуже приватне місце. Я не можу без дозволу шефа, — пояснює молода секретарка і зачиняє двері.
Кабінет Рината Ахметова — на тому ж поверсі, що й парламентський Комітет у закордонних справах. Хоч мільярдер працює в Комітеті з питань економічної політики.
— Сюди можна потрапити, не виходячи з головного будинку Верховної Ради — підземним переходом, — пояснює вибір Ахметова помічниця.
У кабінеті є диван, телевізор. На книжковій шафі — м"яч футбольного клубу "Шахтар" з автографами всіх футболістів. Великий стіл завалений паперами.
— Це все звернення громадян, — розповідає помічниця. — Ринатові Леонідовичу щовечора передають кілька листів. Він вирішує, кому потрібно допомогти. Як правило, просять грошей.
Ахметов буває рідко у своєму кабінеті.
У голови Комітету з питань правосуддя "регіонала" Сергія Ківалова, 52 роки, на холодильнику стоїть статуетка Феміди. Кілька днів тому її подарували колеги.
— А что её на стол ставить? — здивовано запитує. — Я люблю получать в подарок и дарить ручки "Паркер". А статуэток разных всегда много, но пользы от них никакой.
Святослав Піскун не має у своєму кабінеті робочого столу. Зате там є м"який диванчик із журнальним столиком.
— Святослав Михайлович буває тут не дуже часто, — розповідає світловолоса пишногруда секретарка. — Здебільшого він заходить на кілька хвилин, бо дуже зайнятий.
Немає столу й у робочому кабінеті "нашоукраїнки" Ксенії Ляпіної.
— Здебільшого вона сидить біля чайника зі своїм ноутбуком, — сміється її помічниця. — А телевізор "Електрон" нам дістався у спадок від одного депутата. Він уже розжився на свій власний.
У кабінеті депутата від "Нашої України" Бориса Беспалого, 53 роки, росте мандаринове дерево.
— Ці мандарини несмачні, гіркуваті, зате дуже красиві. Не наколоті, — жарує помічниця нардепа. — Його Борисові Яковичу подарували на день народження.
— Думаю, ви більше б здивувались, якби я вирощував сині баклажани, — натякає на кольори політичних опонентів Борис Беспалий.
Коментарі