Учора в Міністерстві закордонних справ відбулося засідання громадської ради з нагоди
10-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство України з НАТО. Запросили відомих дипломатів, політиків та громадських діячів.
Запрошені займають місця. Колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк вивчає текст написаної від руки промови.
Із запізненням на 7 хв. приходить нинішній керівник МЗС Арсеній Яценюк, 33 роки.
— Більшість людей в Україні не знає, що таке НАТО, — каже міністр, крутячи на пальці каблучку. — Хотів би побажати політикам, щоб вони не перекладали на плечі 47 мільйонів громадян ухвалення доленосного рішення щодо альянсу, а максимально поінформували своїх виборців.
Говорить, що НАТО — це передусім організація, яка займається демократією та економікою, а потім вже військовими питаннями. Просить не політизувати це питання.
За словами Яценюка, членство в альянсі дозволить здобувати досвід українським військовим, розв"яже проблему їхньої соціальної адаптації після звільнення у запас.
Боюся, щоб журналісти не увели її
Тарасюк Яценюка не слухає. Розглядає папери, які лежать перед ним.
Глава МЗС зазначає, що Росія співпрацює з НАТО більше, ніж Україна.
— Росія працює в 11 робочих групах, а Україна — в п"яти, — пояснює.
Після виступу Яценюка до трибуни йде ще один колишній міністр закордонних справ Геннадій Удовенко, 76 років. Починає згадувати, як підписували Хартію про особливе партнерство з НАТО. Хоче показати фото групи, яка займалася цим питанням, але не може його знайти. Просить пошукати свого сусіду по столу.
— Боюся, щоб журналісти не увели її, — каже.
— Нормальний дядько?! — обурюється хтось із представників преси.
Після всіх виступів Яценюк підбиває підсумки. Каже, що Україна співпрацюватиме з усіма, хто дає робочі місця, відкриває заводи та впроваджує новітні технології.
У кінці додає, що якщо Україна підпише договір про підготовку до членства в НАТО, то не обов"язково туди вступить. Нагадує, що деякі країни чекають під дверима альянсу по вісім років.
Коментарі