Представляти свою передвиборну програму президент 55-річний Віктор Ющенко приїхав до столичного Українського дому в понеділок о 17.55 — за 5 хв. до виходу на сцену. Він щойно повернувся з Тернополя. Був на похороні свого однокурсника, заступника начальника обласної філії Нацбанку Володимира Чвалюка.
Під час чекання в коридорі глава держави помітно хвилюється — то підтягне холошу, то застібне ґудзика піджака. За його спиною стоять глава Секретаріату президента Віра Ульянченко, керівники його виборчого штабу Ігор Тарасюк і Роман Безсмертний. У залі зібралися кількасот активістів, із десяток нардепів і кілька губернаторів.
Ведучий оголошує, що представити свою програму Ющенко мав іще 1 листопада на Софійській площі. Щоби цьому завадити, "вигадали грип". Згори на присутніх падає дрібно пошматований одноразовий пакетик.
— О, сніг! — вигукують із зали.
— Та то горобці! — жартують у відповідь.
2017 року ми виведемо російський Чорноморський флот із України
— Кандидат у президенти, президент Віктор Ющенко! — оголошує ведучий.
Віктор Андрійович швидко йде між рядами. Присутні відводяться, аплодують і скандують "Ю-щен-ко!" Президент одягає окуляри, поправляє мікрофони. Виступає майже годину.
— Я хочу вам сказати — вона не переможе, — робить паузу. Зал сміється й аплодує. — Я не знаю, про що ви подумали, але я мав на увазі кризу. Моя мета — створення сильної, самостійної нації. Реалізація цього залежить від нас і під проводом мислячого українського уряду. Тричі хочу підкреслити слово "українського". У нас він буде!
Перелічує свої здобутки. Зокрема говорить про матерів-героїнь.
— До 2005 року їх було п"ять, — показує на пальцях. — Зараз — 17,5 тисячі. Інколи рука болить підписувати укази по них. Я маю на увазі фізично. Тому велика шана мамі.
— А татові? — вигукує хтось із зали, але президент не чує.
Далі Ющенко говорить про зменшення кількості сиріт: раніше діти стояли в черзі, аби їх усиновили, а зараз навпаки. Зауважує:
— У нас є все, окрім українського прем"єра.
Протягом виступу повторює це ще двічі.
Губернатор Харківщини Арсен Аваков схиляє голову і гризе нігті. Почувши слова Ющенка, що 2017 року російський Чорноморський флот виведуть із України, аплодує.
Президент обіцяє переглянути газові угоди з Росією, створити антикорупційне бюро, ввести податок на багатство та зменшити на годину робочий день для молодих матерів без зменшення зарплати.
— П"ять год не робилося, і хіба зробиться? — скептично говорить якийсь делегат.
— Сподіваюся, — відказує йому сусідка.
По завершенню презентації виборчої програми Віктора Ющенка "Вільна, справедлива та сильна Україна" керівник його виборчого штабу 42-річний Ігор Тарасюк відповідає на запитання "ГПУ".
Тимошенко і Янукович обіцяють агітаторам місця в списках до рад усіх рівнів. Чим ви заохочуватимете їх?
— Нічим. Ми запрошуємо тих людей, які підтримують наші ідеали й щось хочуть змінити в цій країні. Вони робитимуть те, в що вірять. На цьому побудована вся наша кампанія.
Яка підтримка вашого кандидата?
— За останнім дослідженням, Віктор Андрійович має близько 10 відсотків.
У Януковича практично втричі більше. Як плануєте скоротити цей розрив?
— Ющенко веде президентську кампанію як лідер нації. Це політика державного діяча. А інші кандидати ведуть передвиборну кампанію прем"єр-міністрів. Ми ж знаємо, що президент не відповідає за економіку.
Віктор Ющенко сказав, що в нас не було українського прем"єра. Чому так сталося?
— Бо кандидатуру прем"єра пропонує коаліція, а не президент.
П"ять років тому були "10 кроків назустріч людям"
2004 року кандидат у президенти Віктор Ющенко обіцяв:
1. Створити мільйони робочих місць.
2. Забезпечити пріоритетне фінансування соціальних програм.
3. Збільшити бюджет і зменшити податки.
4. Примусити уряд працювати на людей, рішуче боротися з корупцією.
5. Посилити верховенство права, забезпечуючи дотримання принципу "закон один для всіх".
6. Захищати сімейні цінності, права дітей, повагу до батьків.
7. Зміцнити демократичні, моральні та духовні цінності.
8. Сприяти розвитку українських сіл.
9. Створити професійну армію.
10. Провадити зовнішню політику на користь і в інтересах України.
Коментарі
9