Комп"ютерні ігри негативно впливають на дітей. А вуличні — позитивно. Так вважає псих олог із Черкас Валентина Бабенко, 35 років:
— Учені довели, що стрілялки, стратегії, гонки стимулюють ділянки головного мозку, які відповідають за зір і рух. Решта ділянок майже не задіяні. Гра має формувати поведінку, тренувати пам"ять, емоції. А за комп"ютером дитина не розвивається фізично.
Деякі комп"ютерні ігри взагалі позбавлені сенсу — приміром, садити капусту на фермі. Виграє той, хто довше просидить перед екраном.
— Я би назвала цю гру ще лояльною. Подивіться на решту: учать битися, стріляти, атакувати. Гонки — гасати без розбору. У дитини складається враження, що це нормально — переганяти, вбивати, завойовувати. Такі ігри викликають агресію, відчуття, що це круто — перестріляти ворогів.
Дитині не варто грати на комп"ютері взагалі?
— Треба обмежити час таких розваг. Нехай це буде година-півтори. Решту часу дитина має дружити з однолітками, бути на свіжому повітрі.
У чому перевага вуличних ігор?
— Дитина вчиться бути в колективі, спілкуватися, правильно поводитися. Задавака — отримає по носі, поділився солодощами — дітвора потягнеться до тебе. Скривдили — значить буде вчитися давати здачі. Це прості навички, які дитина буде застосовувати все життя. Їх неможливо зімітувати в комп"ютерній грі.
Коментарі