— Коли мене нагороджують, думаю одне: слава Богу, відстрілявся, тепер можна нормально поїсти і попити, — розповідає бодибілдер 34-річний Адам КОЗИРА з Києва. Він — лауреат Національного реєстру рекордів. Має найбільші в Україні біцепси — їх об'єм становить 52 см.
Адам Козира народився у місті Славута Хмельницької області. Спортом почав займатися у студентські роки. В університеті "Київський політехнічний інститут" здобув фах фізика-ядерника.
— Завжди був худий. При зрості 190 сантиметрів важив 80 кілограмів, — продовжує. — На першому курсі університету хотів іти на баскетбол. Випадково зустрів тренера з атлетичної гімнастики. Запитав, чи не хочу записатися в його секцію. До кінця не зрозумів, що це, але згодився. Згодом дізнався, що в радянські часи так називали бодибілдинг. Мій тато привозив із Польщі, звідки він родом, відеокасети із фільмом "Рембо". Хоч озвучка була польською, а мови я не знав, переглядав їх двічі на тиждень. Сільвестр Сталлоне став прикладом.
Після закінчення університету Адам Козира працював за спеціальністю на державному підприємстві. Одночасно займався у підвальному тренажерному залі.
— У певний момент спортивна чаша переважила держслужбу. Довелося зробити вибір, — каже Козира. — Інженерний спосіб мислення я переніс на організм людини. Розглядаю тіло як складний механізм зі своїми взаємодіями і законами.
Адам працює фітнес-тренером, готує спортсменів-чоловіків до змагань. Сам також бере в них участь. Має більш як десять нагород. Серед них — перше місце на міжнародному чемпіонаті "Містер Всесвіт".
— Під час змагань на сцені думаєш, коли це все закінчиться. Стан такий, що вже все одно, що там коїться, — додає. — Виснажений, тому що в останні дні перед змаганнями майже не п'єш води. Деякі спортсмени за кулісами непритомніють, мають судоми. До цього призводить зневоднення.
Підготовку до змагань починає за три місяці. Щодня відвідує тренажерний зал.
— Головна мета — спалити підшкірний жир і вивести зайву воду. Це називається "сушка", — говорить Адам Козира. — У цьому допомагають елементарні вправи — найефективніше жир спалюється при середньо-низьких навантаженнях. Під час підготовки до змагань на роботу ходжу пішки. На це в мене йде 35 хвилин. Своїм підопічним, які мають малорухливу роботу, раджу виходити з громадського транспорту за дві зупинки від дому. Не треба приходити у тренажерний зал і ходити на біговій доріжці. Жир спалюється, коли організм отримує багато кисню. Коли готуюся до змагань, за день можу з'їсти до 20 яєць. Українці мають стереотип, що здоровий спосіб життя і харчування — це дорого. Однак якщо порахувати, скільки грошей витрачають на шаурму, чипси, пиво, то це дорожче, ніж дві пачки рису та курячих філе. Не треба щодня їсти лосось. Достатньо трохи нежирної риби й овочів.
Коли хлопці просять підготувати до змагань, відмовляю їх від гормональних препаратів, — продовжує Адам. — Це найбільше зло серед спортсменів. Найпоширеніший гормон — інсулін. Він у багато разів збільшує здатність організму засвоювати корисні речовини з їжі. Після його прийому виникає неймовірний апетит. Організм росте як на дріжджах. Та інсулін різко знижує рівень цукру в крові. Це шкідливо для мозку, бо він працює на глюкозі. Через це людина може знепритомніти. А якщо ніхто не заллє до рота цукровий сироп — померти. Інсулін — гормон для діабетиків, тож хай таким і лишається.
Допомагає жінкам худнути
Фітнес-інструктор Адам Козира допомагає боротися із зайвою вагою. З такою проблемою до нього звертаються жінки.
— Намагаюся в роботі не використовувати слово "дієта", — каже Козира. — Ми одразу асоціюємо його із забороною, а наш мозок цього не любить. Дієта має тривати якийсь час. Коли закінчується, людина, як правило, набирає ще більше кілограмів, ніж скинула. Я за те, щоб не демонізувати продукти. Потрібно просто привчити організм до правильного харчування на все життя.
Коментарі