"Я не планував перебиратися до Києва, мав у Кривому Розі роботу хорошу, будинок. Але вирішив переїхати. У столиці втратив не лише гроші, а й доньку", — розповідає 67-річний Іван Несін. Три роки він очолює "Спілку брутально ошуканих громадян". До неї входять люди, які постраждали від квартирної афери "Еліта-Центру".
Розмовляємо біля Київської міської держадміністрації.
— Збиралися пікетувати сьогодні вкотре, але люди поступово розчаровуються. Проведемо мітинг, як потепліє. Про нас кажуть, що дурні: гроші вкладали, не дивилися куди. Це неправда. Я колишній будівельник. 2,5 години перевіряв документи, перш ніж підписати договір з "Елітою". Шукав будинок біля метро, щоби зручно було їздити до доньки. Зять загинув в автокатастрофі. Треба було якось їй з онуком допомогти. Він пішов у школу.
Аби вкласти гроші в "Еліта-Центр", Іван Несін продав будинок, машину.
— У цю квартиру ми мали переселитися зі старшою донькою. Вона жила в Кривому Розі, доки не розійшлася зі своїм непутьовим мужем. Свати й колишній чоловік почали наїжджати, хотіли відібрати в доньки синів-двійнят. Ті втекли до нас. Я дочці не одразу признався, що погорів на "Еліті". Деякий час брехав, що в іншу компанію гроші вклав. Вона як почула, через нервовий зрив попала в лікарню. Виявили рак, через пару місяців померла. Їй було 40.
Понад півроку ошуканий домагався аудієнції у столичного мера Леоніда Черновецького.
— Він мені сказав, що серед потерпілих нема тих, хто потребує його допомоги. Для постраждалих у Києві зводять панельний будинок. У лютому перший віце-президент "Київміськбуду" мені говорив: "Не хвилюйтеся, за 10 місяців зробимо". Недавно я там був, бачив тільки зелений паркан і арматурини торчать. До списку першочерговиків включили тих, хто купив у розстрочку по три квартири, паркінги. Я написав Черновецькому та його заступнику Володимиру Головачу, що, якщо цей шахрайський список пройде, — я піду в суд. Хочуть нас ізмором узяти. Уже більше 20 чоловік померли, не дочекавшись квартир.
Свати й колишній чоловік хотіли відібрати в доньки синів-двійнят. Ті втекли до нас
Під мерію підходить викладачка-пенсіонерка 72-річна Раїса Третейникова.
— Улітку місяцями жила в палатці на Банковій біля президента, — розказує. — У дітей на розкладушці ютилася, на книжках своїх спала. Син мене вигнав. На мене дуже злий. Ми не розмовляємо, бо не можу спадщини залишити, а він на неї розраховував.
Раїса Третейникова мешкала з родиною в комунальній квартирі на престижній вул. Трьохсвятительській у центрі Києва. Комуналку викупили заможні люди, а мешканців розселили. Удові дісталася велика однокімнатка, яку вона вирішила продати. Частину грошей віддала рідним, дещо вклала в скромніше житло. До "Еліта-Центру" віднесла 218 тис. 685 грн. Житла не дочекалася.
— У доньки помер чоловік, він був спортсмен, сердечник. Удруге вийшла заміж за вдівця з двома дітьми. На мене залишила онука Женю. Коли сталося це нещастя з квартирою, він в армії служив. Як повернувся, зі мною голодував у наметах. Зараз учиться в університеті, живе в однокурсниці. А мене колега приютила, науковий співробітник, разом колись лекції читали.
Коментарі