середа, 21 червня 2006 14:31

"Трирічна Софійка теж екстремалка"

Автор: фото: Андрій ЄЛОВІКОВ
  У такій кулі Олег Боруца котиться з гори у Протасовому Яру в Києві
У такій кулі Олег Боруца котиться з гори у Протасовому Яру в Києві

"Зачекайте, я кулю надую", — каже Олег Боруца, 43 роки. Ми зустрічаємося в Києві, біля лижних спусків у Протасовому Яру.

Олег — зорбер. Це — нова розвага: він спускається з пагорбів усередині великої надувної кулі.

Із багажника темно-сірого "Рено" Олег витягає помаранчевий рюкзак. Лізе вгору і починає надувати насосом велику кулю. Знизу за ним спостерігає жінка у спортивних штанях і білій кофтинці. Біля неї крутяться собаки: двоє дорослих і руде цуценя.

Лідія Ластовець, 59 років, охороняє лижні будиночки. Добу працює, три — вдома. До неї часто приходить 12-річний онук Олег. Узимку катається на лижах. Зараз мріє спуститися у зорбі.

— Уже по телевізору бачив цю штуку, — замислено каже вона.

Пані Лідія підкликає собак і виносить їм миску з їжею.

Боруца, закріпивши на горі кулю — щоб не здуло вітром, спускається і сідає на синю вигорілу лавку.

— Узагалі я видавець, — розповідає. — Але люблю ризик. Займався рукопашним боєм, стрибав із парашутом, займався джампінгом. Лазив по скелях. Стрітрайсінгом — швидкою автомобільною їздою — бавлюся досі.

Він сидить, поклавши руки на коліна, ніби старанний учень.

П"ю лише біле сухе вино

— "Рено" — моя третя машина. Я поставив гуму на колеса, хороші амортизатори. Раніше вона коштувала три тисячі доларів, а зараз — усі вісім. Їжджу 198 кілометрів на годину. Участі в змаганнях не беру — так, для себе катаюся. Зустрічаємося зі знайомими й починаємо перегони. Звісно, порушуємо правила, — винувато розводить руками. — Але відчуття того варті. Ось тільки дружина вважає це вкрай шкідливою звичкою.

Олег сміється:

— Зате я не курю, навіть не пробував. П"ю лише біле сухе вино. Перед армією захопився бойовим мистецтвом тіань-шу, — пригадує. — Прийшов у воєнкомат на співбесіду. Офіцер запитує: "Куриш? П"єш?" — "Мені моя філософія забороняє", — кажу. А він: "Ти що — баптист?"

Мій тато, Анатолій Павлович, був директором заводу з виготовлення молочної тари. Раніше таких було два на весь Союз. Тепер "Тетрапак", здається, називається. Жили ми у Фастові. Батька всі знали, поважали. Він прийшов до воєнкома і попросив, щоб мене відправили в морську піхоту.

— Ви що, здуріли? — отетерів той. — Розумієте, що це за війська?!

Через лавку сидять четверо хлопців у старовинних кольчугах. Двоє, у джинсах, стоять поруч.

— Чекають на телевізійників, — пояснює Боруца. — Скоро тут зніматимуть передачу "Шиканемо". Приїде Кузьма. Хлопці битимуться на мечах. А потім один спуститься в моєму зорбі.

Цікавлюся, чи робив уже це хтось із відомих людей.

— Ще ні. Першими будуть Скрябін і Скрипка, — переконано каже він. — Свій зорб ми показували на фестивалі "Рок-Січ". Олег Скрипка загорівся спуститися, але за 10 хвилин йому вже треба було виходити на сцену.

Хлопці в кольчугах на лавці п"ють "Фанту" і обвіваються своїми футболками. Ті, що стоять, закурюють.

Олег погладжує золоту обручку.

Вони за кулю 110 тисяч доларів запросили

Розповідає, що його дружина Юлія Маланюк, 29 років, — професійний фотограф.

— Має три вищі освіти! — хвалиться. — Друкується в московських журналах, отримувала міжнародні призи. Фотографувати почала в декретній відпустці, а доти працювала в системі "Газпрому". Познайомилися ми на дорозі: підвіз її за 10 гривень на Позняки. Через місяць подали заяву. За п"ять років ні разу не посварилися.

Олег зізнається, що ще в 20 років вирішив, що раніше 28-ми нізащо не одружиться.

— Ну, перебрав трохи ліміт: одружився у 38, — сміється. — Наша трирічна Софійка — теж екстремалка. Просить: "Татку, надуй хатку, — так вона називає зорб, — я всередині пострибати хочу".

Сам Олег про зорб дізнався під час помаранчевої революції — прочитав статтю в журналі. Там писали: "Можливо, колись і в Україні з"явиться така розвага". Знайшов продавців-новозеландців.

— Вони за кулю 110 тисяч доларів запросили! — обурюється. — Я вирішив зробити сам. З двома друзями виготовив кулю за 40 днів. За основу взяв російську модель, додав свої елементи і запатентував в Україні.

До нас підходить хлопець у темних окулярах.

— Не знаєте, де тут будівельний магазин?

— Підніміться вгору — побачите, — показує рукою Боруца.

— У Києві є три кулі, — потирає руки. — Сміливо можемо називатися зорб-столицею Європи. У жодному іншому європейському місті ще немає стільки.

Він устає з лавки.

— Я зараз трасу для спусків у Протасовому Яру облаштовую. Один спуск коштуватиме 70–100 гривень.

Зорбінг — атракціон, під час якого людина котиться з гори в прозорій кулі. Її діаметр — три метри, всередині є ще одна менша капсула. Обидві кулі виготовлені з поліуретану. Зорб запатентував 1973 року французький інженер Жіль Еберсоль. Свій винахід він назвав "Чудесна сфера". У такій кулі він спускався з 10-метрового водоспаду і з гори Фудзіяма в Японії. Назву "зорб", що розшифровується як "невідома орбіта", дали кулі новозеландці. Німці зорбінг називають ультраболом. Нині він популярний у понад 20 країнах світу — Новій Зеландії, США, Німеччині, Росії, Японії, Китаї, Кореї.


1963 — народився у Фастові на Київщині
1982 — закінчив Київський суднобудівельний технікум
1982 — розвідбатальйон морської піхоти в Севастополі
1992 — створив фірму "Іміс", яка займається поліграфією
2001 — одружився з Юлею Маланюк
2003 — народилася донька Софія
2004 — захопився зорбінгом
2006 — перший спуск у Москві, у клубі "Тропікана"; назвав свою фірму "Зорб компані"

Зараз ви читаєте новину «"Трирічна Софійка теж екстремалка"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути