У Вінницькому експоцентрі щороку проводять ярмарок зимового одягу. Приїжджають виробники хутра з п'яти областей.
— Під норку підробляють кроликів або сурків, — 34-річна Ірина накидає на плечі коротку шубу з лисиці. Торгує виробами Дніпропетровського хутряного цеху. П'ять років тому працювала в салоні хутра. — Норка має жорсткий волос, але не колеться. Стрижений сурок навпаки — колючий. Кролик на дотик м'який і гладенький.
Боброве хутро має густий підпушок, тому дуже тепле. Якщо під ворсинками практично немає пуху, то це нутрія. У ній прохолодніше, хоч носиться теж добре.
За шиншил часто видають стрижених кроликів. Треба дивитися на виворіт. Шкурки шиншил не можуть бути ширші за жіночу долоню — це ж мишка. Шуба з шиншили холодна, в такій тільки в машині їздити.
Як збити ціну
27-річній Катерині Милославській із Хмельницького батьки купують нову шубу раз на кілька років. Має п'ять: дві з кролика, лисиці, чорнобурки і норкову жилетку. Розказує, як торгуватися з продавцями:
— Якщо зсередини шви нерівні, кажіть, що доведеться все латати. Надто тонка шкіра — ознака, що хутро розтягували. Воно швидше рветься й не таке тепле. Огляньте пояс. У дорогих шубах його шиють із того ж хутра. Бо шкіряний чи замшевий перетирає і ламає волоски. Зверніть увагу, чи на місці верхній ґудзик — його часто крадуть із нових шуб. Якщо немає — ще один привід торгуватися, бо він коштує до 300 гривень.
Коментарі