четвер, 27 квітня 2006 17:42

"Син Наді Команечі має бути футболістом"

Автор: фото: REUTERS/Fred Prouser
  Надя Команечі і Барт Коннер у Голлівуді, на прем’єрі фільму про жіночу гімнастику ”Відзначте це”. 17 квітня 2006 року
Надя Команечі і Барт Коннер у Голлівуді, на прем’єрі фільму про жіночу гімнастику ”Відзначте це”. 17 квітня 2006 року

Чотириразова олімпійська чемпіонка гімнастка Надя Команечі, 44 роки, зараз на шостому місяці вагітності. У липні в неї має народитися первісток. Її чоловік — американець, теж колишній гімнаст Барт Коннер, 48 років. Позавчора вони відсвяткували десятиріччя цивільного шлюбу, а вчора — десятий ювілей вінчання.

— У нас буде син, — хвалиться Барт. — Дитину ми "приурочили" до 30-річчя Олімпійських ігор у Монреалі.

Саме у 1976-му 15-річна румунка Надя Команечі стала першою гімнасткою, яка отримала на Олімпіаді найвищий бал — 10.

— Мене дратує, що у пресі через мій вік з"явились плітки, начебто я зачала дитину штучно, — сердиться Надя. — Можу вас запевнити, все це відбулося природнім шляхом.

Стати хрещеним батьком немовляти попросився знаменитий румунський тенісист Іліє Нестасе, 50 років.

— Син Команечі не повинен бути гімнастом, — заявляє Іліє. — Хай буде тенісистом або футболістом.

Надя народилась у Румунії, в місті Онешть. 15-річна Команечі на Олімпіаді в Монреалі, отримавши три золоті, срібну та бронзову медалі, перемогла ідола радянської гімнастики Ольгу Корбут.

— Хто-хто? Корбут? — зверхньо перепитувала вона чотири роки тому. — Це та дівчинка, що колись сяйнула на Олімпіаді в Мюнхені й зникла з небосхилу? У великій гімнастиці такі маленькі зірочки дають дорогу справжнім лідерам — таким, як я і Світлана Хоркіна. Такі, як ми, народжуються раз на століття.

Форму Команечі почала втрачати на Олімпіаді-80. За рік до того, у 79-му, на Кубку світу в Токіо, вона впала на брусах і програла радянській спортсменці Стеллі Захаровій.

— Я у 79-му була дебютанткою, — розповідає 42-річна Стелла "ГПУ". — Змагатися із "залізною Надею" було нереально. Вона виходила на поміст, як робот. Чітко виконувала вправи, ніколи не всміхалася, навіть коли дуже вдало виступала, і так само йшла. Також у 80-му приїхала на Олімпіаду в жахливій формі: непідготовлена, розповніла. У 83-му ми зустрілися на міжнародному змаганні з гімнастики як судді, — пригадує Захарова. — Надя залишилась такою самою: холодною, непробивною. Ми ніколи не товаришували. У неї, здається, мало друзів.

Команечі стала тренером румунської команди зі спортивної гімнастики. Їй протегували румунський диктатор Ніколає Чаушеску та його дружина Єлена. Надя отримала всі можливі державні ордени й нагороди Румунії.

Ми ніколи не товаришували. У неї, здається, мало друзів

1989-го Команечі нелегально перетнула кордон Румунії з Угорщиною і звідти емігрувала до Канади. Це був скандал міжнародного рівня. Газети всього світу кілька тижнів не могли заспокоїтись: "Гордість Румунії вночі тікає з країни, залишаючи всі подарунки Чаушеску". Вже після того, як Чаушеску розстріляли, вона отримала американське громадянство.

Надя і Барт уперше зустрілися на першому Кубку Америки зі спортивної гімнастики у 1976-му. Обоє тоді перемогли. А 1984-го Коннер виграв дві золоті медалі на Олімпіаді в Лос-Анджелесі.

По двадцяти роках знайомства, у квітні 1996-го, вони з Бартом одружилися. Наречена була вбрана у білосніжну сукню, прикрашену десятьма тисячами перлин, а шлейф сягав семи метрів.

Зараз подружжя живе в США, у місті Норман, штат Оклахома. Вони тримають елітний гімнастичний клуб, видають міжнародний журнал "Гімнаст" і беруть участь у благодійних акціях.

Команечі любить носити шкіряні костюми та туфлі на високих підборах. Говорить вона голосно, навіть різко. Барт, який зараз працює телекоментатором, виглядає на її фоні тихим гномиком, — так пише преса.

2001-го Команечі відкрила в центрі Бухареста ресторан "Чемпіони". Він розрахований на 170 місць. На великих екранах транслюють спортивні програми, а всі офіціантки вбрані у смугастий одяг футбольних арбітрів. Хороший коктейль "Маргарита" в ньому коштує $4,8, пиво чи келих вина — $1,5, а салат з авокадо "Гуакамола" — $3,9.

Цього року Надя підписала іміджевий контракт з румунською нафтовою компанією "Рафо". Ту донедавна вважали найкорумпованішою в країні. Фінансові умови угоди начебто складають $150 тисяч.

— Я знаю, у "Рафо" є проблеми, — заявляє Команечі. — Але мене запевнили, що найближчим часом усе налагодиться. А весь мій гонорар від реклами піде на будівництво дитячої лікарні.

Торік вона надіслала Стеллі Захаровій запрошення до США.

— Це було дуже приємно, — зізнається Стелла. — У США робили вечірку для найкращих гімнастів усіх часів, і Надя не забула про мене. Але ця подорож обійшлася б мені у 10 тисяч доларів, і я не поїхала. Взимку запрошу її до Києва на Кубок Захарової. Це, звісно, влетить у копійку, але я постараюся.

Зараз ви читаєте новину «"Син Наді Команечі має бути футболістом"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути