Понад тисяча українських айтішників працюють у польському місті Люблін.
— У місті зареєстровано 750 фірм зі сфери інформаційних технологій. У них працюють близько п'яти тисяч людей. Ми зацікавлені у висококваліфікованих кадрах зі Східної Європи. Багато залучаємо українських спеціалістів, — каже Кшиштоф Жук, міський голова Любліна.
Попит на наших програмістів зріс також у Чехії, Словаччині, Білорусі.
— Цьому є дві причини. Перша — зміни, на які сподівалися після Революції гідності, так і не відбулися. Люди розчаровані. Тому за першої можливості залишають країну. Друга — Україна не створює для програмістів гідних умов та оплати праці. Нам потрібні реформи, аби ІТ-сфера розвивалася, — каже 32-річний Віктор Валєєв, директор асоціації "ІТ України".
— Торік близько п'яти тисяч програмістів виїхали з України. Половина з них лишилася у Польщі. Її обирають через ментальну та географічну близькість. А в Любліні, хоч це й менше місто за Варшаву чи Краків, чиновники обрали правильну стратегію розвитку ІТ-галузі. Вони масово рекламують свою інфраструктуру в інтернеті, соцмережах, пропонують роботу на форумах. Розуміють, що одне робоче місце в ІТ-галузі створює додаткових чотири-п'ять в інших сферах.
4 мільярди доларів на рік заощаджують за кордоном українські довгострокові трудові мігранти. Їх налічують близько 400 тис. осіб. П'ята частина з них хочуть інвестувати зароблені кошти.
Коментарі