Ексклюзиви
Четвер, 27 грудня 2007 17:31

Поліна Сирбу налякала Ющенка

Автор: фото: Олена КІБЛИЦЬКА
  Чоловік Поліни Сирбу за національністю гагауз. Він за комсомольською путівкою приїхав до Кривого Рогу. Поліна Григорівна за направленням працювала в цьому місті вихователькою в дитсадку
Чоловік Поліни Сирбу за національністю гагауз. Він за комсомольською путівкою приїхав до Кривого Рогу. Поліна Григорівна за направленням працювала в цьому місті вихователькою в дитсадку

Колишня вихователька дитсадка Поліна Сирбу, 62 роки, з 29 років грає відьму на Сорочинському ярмарку. Жінка невисока, менше 1,5 м, повненька. Живе в селі Гаркушинці Миргородського району на Полтавщині з чоловіком Давидом Іоновичем, 66 років.

Назустріч вибігає чорний пухнастий кіт Чортик.

— Ще скажи, ніби голодний, — господиня не пускає його до хати.

Розповідає, що спочатку грала на Сорочинському ярмарку Осінь.

— А то раптом знадобилася відьма. Ніхто не хотів її грати. Я й не проти, але Відьма має бути висока й худа, а я — мала й кирпата. Потім зійшлися на тому, що кращої Відьми не треба. Мабуть, дурнішої по всій області не знайшли.

На Сорочинському ярмарку 2004-го, перед президентськими виборами Поліна Григорівна розмовляла з екс-прем"єром Віктором Януковичем.

— Віктор Федорович, ви повинні уповать тільки на нечисту силу, — сказала йому тоді. — Він нічого не відповів. Майже ні з ким не розмовляв. Сидів набундючений, не сподобався мені.

Торік на ярмарку бачила президента Віктора Ющенка.

— Іде Ющенко, я підходжу ззаду та кажу: "Така екстравагантна жінка до вас заграє, а ви уваги не звертаєте". Він аж назад подався від несподіванки, бо я дуже близько стояла. А тоді начав обнімать, цілувать. Та поговорить із ним не змогла, бо на чотири години запізнився, а наш автобус від"їжджав.

До хати заходить чоловік Поліни Григорівни.

За два тижні на зло своєму хлопцеві вийшла заміж за Давида

— Це Давид Іонович, мій Кощей Безсмертний, — усміхається жінка. Ми одружилися 1966-го.

Говорить, що чоловік — гагауз, родом із Молдови. Їх познайомила троюрідна сестра Поліни Марія, з якою Давид  працював.

— Був у Казахстані будівельником. Звідти по комсомольській путівці приїхав до Кривого Рогу. Я працювала там у дитсадку. Сестра привела його до мене. Давид гарно на гармошці грав. А я зі своїм хлопчиною якраз посварилася. За два тижні на зло йому вийшла заміж за Давида.

Подружжя поїхало до півострова Мангишлак у Казахстані.

— Там Богом забуті люди та земля, — згадує жінка. — Пустиня, пісок на зубах тріщить. Два роки витримали, а тоді перебралися в Гаркушинці.

— Одна комната тут нормальна була, а решта — згорівше, — дивиться на стелю господар.

— У цих кімнатах граки літали, — веде далі жінка. — Ми вдвох хату відремонтували.

Давид Іванович на ярмарок не ходить.

— На ярмарку більше 25 год не був. Два раза мотоциклом їздив. Не люблю толп і жари, — пояснює.

Подружжя має двох дітей. 39-річний Сергій живе в російському місті Ростов, у нього син Максим, 15 років. На рік молодша Лариса — в Полтаві. У неї підростає 11-річний син Валентин.

Поліна Григорівна дістає з шафи фотоальбом. Знаходить фото, на якому дворічний хлопчик тримає мікрофон.

— Це Кірілочка, син Лариси. Їздив на роліках, коньках, плавав, як дельфін. Коли було 11 років, згорів на трансформаторній підстанції. Його брату Валюші тоді було два рочки, — каже крізь сльози.

Показує фото, коли вперше зіграла Відьму.

— Відьма українська, тому в вишиванці. Оцей костюм і вишиванку бабусину я спалила, коли Кірілочка помер. Років три нікуди не виходила. Внушила собі, що винна в смерті Кірілочки. Мені здавалося, що це наказаніє, що я Серьожу, Ларису, Кірілочку, Валентина та Максима брала на ролі чортенят. Кірілочка перед загибеллю одіграв чортеня з 17 серпня по 25 на ярмарку. А 17 вересня загинув. Після того не стала брать дітвору свою, хоч просилися.

Утирає сльози. Згадує, як її уперше показали по телевізору.

— Із Давида чоловіки у буфеті насміхалися. Кажуть: "Подивися на свою Відьму". Він прийшов додому й усю одежу дома порубав спересердя.

1945, 1 серпня — в с. Гаркушинці Миргородського району на Полтавщині народилася Поліна Ксьонз
1966, 24 лютого — вийшла заміж за гагауза Давида Сирбу
1967, 19 лютого — народився син Сергій
1969, 4 серпня — народилася донька Лариса
1974, серпень — уперше зіграла Відьму на Сорочинському ярмарку в с. Великі Сорочинці на Миргородщині
1999, січень — вийшла на пенсію; вересень — загинув онук Кирило; спалила перуку й одяг Відьми, три роки не виступала на Сорочинському ярмарку
2006 — спілкувалася на ярмарку з президентом Віктором Ющенком

Зараз ви читаєте новину «Поліна Сирбу налякала Ющенка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода