Пастор Міхаель Бергер, 69 років, з німецького міста Вісбаден відкрив Музей туалетів, який назвав "Музеєм сучасних дуп".
— Так, я трохи божевільний. Музей — це мій подарунок людству, — говорить Бергер. — Я до певної міри релігійний діяч. У моїй колекції представлені не просто різні стилі оформлення туалетних кімнат, а й різні епохи розвитку туалету.
Експозицію розмістили у будинку, де раніше жив пастор. У музеї представлене "туалетне" приладдя — тримачі для туалетного паперу, йоржики, пісуари, зливні бачки, біде, різні предмети у формі унітаза. Друзі, коли почули про мою ідею, почали зносити до мого будинку старі унітази та бачки. Ними тепер завалений увесь двір.
Квиток у музей коштує 4 євро 99 центів, це близько 60 грн.
Схожі культурні заклади є у Великій Британії, Індії та США.
Найбільший туалетний музей 2007-го відкрив Біндешвар Патакі в індійській столиці Нью-Делі. У ньому представлені експонати, які охоплюють історію убиралень з 2500 року до н. е. до сьогодні.
— Хотів цією виставкою привернути увагу держави до нестачі громадських туалетів в Індії, — каже Патакі. — Влада не зреагувала, а от туристів приходить чимало щодня. Експонати я привіз із 90 країн світу. Тут є середньовічний пересувний туалет, виконаний у вигляді скрині для коштовностей. Багатії використовували його під час відпочинку на природі. Також маю трон короля Франції Людовіка XII, який зробили із цінних порід дерева. Він одночасно був йому і за унітаз.
Коментарі