пʼятниця, 20 січня 2006 13:26

Оленячий бог

 

Єгер Берегометського лісництва, що на Буковині, Юрій Горюк, 52 роки, вміє наслідувати голос оленів. Навчився ще малим від діда Михайла, який був видатним лісником.

— І за Австрії, і за Румунії (до яких колись належала Буковина. — "ГПУ")полювали лише сановиті люди, — розповів Горюк. — Але без мого діда ніхто не міг обійтися! Він підкликав оленів так, що можна було доторкнутися до них рукою. А трубив ось цим...

Юрій вийняв із сумки старий ріг, з одного боку заклеєний липкою стрічкою.

— З угорського буйвола, дуже давній — тріщину довелося заглушити, — пояснив. — Після смерті діда знайшов його на горищі. Такий ріг п"ять годин варили, а потім добре вичищали середину. За кордоном інколи використовують ще звичайні циліндри від гасових ламп чи морські мушлі. А в нас непогану "трубу" можна зробити також із борщовика — росте таке чарівне деревце.

Без мого діда ніхто не міг обійтися. Він підкликав тварин так,
що можна було доторкнутися
до них рукою

Кличуть оленя восени. Самець відгукується, коли він сам. Якщо ж із самками — "гарему" не покине. Олень тоді дуже небезпечний: йому здається, що чує суперника, якого треба відігнати. На Львівщині недавно такий самець убив лісника.

Горюк — вмілий імітатор, у нього винятковий слух. На конкурсі, що проходив на Закарпатті, Юрій був найкращим — заткнув за пояс 24 суперників. Ревів то як самка, то як олень, що шукає самку, то як олень-переможець. А на міжнародному турнірі у словацькому місті Святий Антон, біля старовинного замку австрійської імператриці Марії-Терезії, став лише 12-м. Каже, суддівство було необ"єктивне, й усі знали, що головний приз – автомобіль — залишиться у Словаччині.

Нині на трьох тисячах гектарів Берегометського господарства полюють переважно гості з-за кордону. А Горюк зі своїм рогом їх супроводжує.

— Іноземці хочуть комфорту, — сміється єгер. — А в мисливському будиночку у Фалькові нема електрики – лише свічки.

Пригадав, як полював із німцем Віллі, який приїхав на Буковину з маленьким мисливським псом, дуже вченим.

— Закликав я оленя — такий розкішний був. Пес тихо сидів у траві, а Віллі почав фотографувати. Самець злякався й утік. Я знову затрубив. Олень з"явився вдруге. Це дуже здивувало німця, бо тварини ці зазвичай дуже обережні.

Застрелити оленя
в Україні коштує $5 тис.,
у Словаччині втричі дорожче

Віллі розповів Горюкові, що полював у 36 державах, і найдешевше це задоволення обходиться в Україні. Застрелити оленя коштує $5 тис. У тій же Словаччині, приміром, утричі дорожче. Для наших мисливців ціни нижчі — 5 тис. грн або й менше.

Помовчавши, Юрій додав:

— Якось один із Донецька розповідав, що бував на Бірючому,  де полював Кучма. Тільки за в"їзд там платили тисячу "баксів". Радив і нам біля Фалькова поставити шлагбаум, а при ньому посадити жіночку — щоб збирала гроші.

Зараз ви читаєте новину «Оленячий бог». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути