Четвер, 27 лютого 2020 06:11

"Не боявся смерті. Казав, що вмирає"

В Івано-Франківську поховали скрипкового майстра Степана Мельника. Помер на 77-му році. Перед тим хворів.

— Спілкувалися з ним тісно останній рік, — розповідає товариш 58-річний Євген Баран. — Контрастно-вибуховий чоловік. Мислитель. Скрипковий майстер Європейського рівня. Перед смертю телефонував. Він не боявся смерті. Казав, що вмирає. Просив, щоби його філософський трактат надрукували в журналі.

Степан Мельник був членом Національної всеукраїнської музичної спілки та Асоціації майстрів-художників смичкових інструментів. У нього залишилися донька та онуки.

— Я знав його 40 років, — каже друг Василь Добрянський, 65 років. — Скрипка — це інструмент, який завжди здавався Степану недосяжною святинею. Над своїми виробами сидів не місяць, а роки. Першу скрипку виготовив 1975-го, а другу — через сім років. Останнім часом зацікавився художнім словом і філософією. Написав кілька гарних роздумів про людське життя і віру. Його турбувало осмислення себе та свого місця в світобудові.

Зараз ви читаєте новину «"Не боявся смерті. Казав, що вмирає"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 200
Голосування Хто має отримати національну кінопремію "Золота дзиґа" за найкращий український фільм 2019 року?
  • Вулкан
  • Гуцулка Ксеня
  • Додому
  • Мої думки тихі
  • Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго
  • Інший фільм
Переглянути
Погода