— З такою зачіскою навіть на випускний стидно піти. Як їй не шкода свого волосся? — говорить киянка Олена Михайлюта під час фестивалю перукарського мистецтва "Кришталевий янгол" у Києві.
На сцені моделі з волоссям до талії начісують роги, їх обплітають французькими і африканськими косичками.
— То не її волосся, а перука. Такі зачіски роблять тільки на каркасі, — каже київський перукар Андрій Якобчук. — Їх можна купити чи замовити у салоні. І вдягати за потреби. Є великий вибір весільних перук. Найчастіше об'ємні зачіски роблять на замовлення артистам. Ірина Білик такі замовляла на концерт, ще кілька співачок на зйомки кліпів. Артисти бояться псувати власне волосся. А перуку можна розплести, помити, перефарбувати.
Сотня перукарів демонструють зачіски-каркаси. 32-річна Світлана Лагода з міста Кривий Ріг бере участь у конкурсі фантазійної зачіски "Загадковий світ". Виносить на сцену пакет із камінцями Сваровські, пасмами штучного волосся і клеєм. За 40 хв. на голові у манекенниці викладає корону зі штучного волосся.
— Для цієї зачіски потрібно 2,3 тисячі камінців Сваровські, майже кілограм штучного волосся і 2 літри клею, — заколює невидимками штучне волосся на потилиці моделі. — Перед тим, як створювати зачіску, малюю ескіз. Пробну робила понад 5 годин. Ще 3 години розбирала. Тепер можу зробити її за півгодини.
Андрій Якобчук на голову моделі одягає металевий каркас зі штучним волоссям.
— Зачіски-каркаси роблять для того, щоб зекономити час, — каже перукар. — Щоб перед весіллям нареченій не витрачати 3 години на зачіску, її можна замовити у салоні за тиждень чи місяць. А в день шлюбу просто причепити на голову. Є зачіски-заколки, які кріплять до хвоста. Серед таких найпопулярніші "риб'ячий хвіст" і "французька коса". Подібну комбінацію в зачісці використовувала екс-прем'єр Юлія Тимошенко.
— Цього року модні принти на волоссі, — каже столичний перукар 51-річний В'ячеслав Дюденко. — Вони можуть бути тигровими, леопардовими чи просто з різнокольоровими смужками або цятками. Техніка їх фарбування досить складна і містить кілька етапів. Принти можна нанести на волосся за допомогою трафарету чи пензликом. Вони роблять жінку помітною серед натовпу. А це — найважливіша місія зачіски. Не треба слухати тих, хто каже, що фарба псує волосся. Я свої фарбую вже 30 років і нічого з ними не сталося. Жінки не виходять із дому без макіяжу, роблять пірсинг, татуювання і пластичні операції. Тому натуральне волосся виглядає, як солом'яний дах на сучасному будинку.
Серед українок популярніша зачіска — стягнутий гумкою хвостик. Фарбують волосся в яскравий колір, коли в їхньому житті починається чорна смуга. На початку 1990-х були популярні бордові, бургундські кольори. А тепер — смородиновий відтінок, що надає волоссю оксамитового блиску. Для світлого волосся добрий скандинавський блонд. Короткі стрижки пасують динамічним жінкам, довгі — спокійним і романтичним. Повернуться в моду зачіски, які носили в період Першої світової: дворівневе каре, паж і боб-каре.
Олег Максака стриже із зав'язаними очима
— Уперше взяв до рук перукарські ножиці на другому курсі військового училища, — каже 32-річний Олег Максака із Севастополя. — Тоді товариш попросив підрівняти йому волосся. Мені це так сподобалося, що на третій день після випуску вже працював у салоні краси.
Олег працює перукарем-стилістом вісім років.
— Робити звичайні зачіски швидко набридло, і я почав фантазувати. Спочатку навчився стригти людей одразу обома руками. А згодом почав тренуватися із зав'язаними очима. Два роки вправлявся на манекенах, а потім почав експериментувати на людях. Першою моделлю стала моя мама. Зав'язав собі очі й підстриг її, доки вона дивилася телевізор. Тепер у салоні всім охочим пропоную безкоштовно підстригтися в майстра із зав'язаними очима. Але погоджуються одиниці.
Коментарі