Ексклюзиви
Пʼятниця, 05 вересня 2008 15:34

Марія Бондаркова любить знайомитися з людьми

Автор: фото: Наталія ЧУБЕНКО
  Дизайнерка Лілія Пустовіт подарувала Марії Бондарковій білого ведмедика. Дівчинка страждає на синдром Дауна
Дизайнерка Лілія Пустовіт подарувала Марії Бондарковій білого ведмедика. Дівчинка страждає на синдром Дауна

Українська дизайнерка 41-річна Лілія Пустовіт сфотографувалася з 5-річною Марією Бондарковою, недужою на синдром Дауна.

Зйомку провели в дизайнерській студії Лілії Пустовіт, що на вул. Московській у Києві. Лілія несе на руках Марію Бондаркову до дизайнерського цеху. У ньому працюють із десяток кравчинь. Дівчинка крутить пальцями бантик на голові.

— Машенька, сюди дивися, — підказує дитині 30-річна мати Маріанна. Знімає з доньки окуляри в тонкій оправі. — Хочеш соку попити?

— Квіти поливати, — вимовляє Марія.

— Добре, що ти прийшла, бо в нас квіточки вже засохли, — каже Пустовіт. Дівчинка обіймає жінку.

Доки Марію фотографують, Маріанна Бондаркова неподалік тримає плюшевого ведмедя — подарунок Лілії Пустовіт.

— Коли дізналася, що в дитини синдром Дауна — не могла повірити, — тихо розповідає Маріанна. — Вагітність перенесла добре. У родині ніколи не мали схожих проблем. Перша донька Дарина, старша за Машу на півтора року, народилася здоровою.

Питаю, чи не думала відмовитися від дитини.

— Ні, навіть думки не мала, — прикушує губу жінка. — Лікарі переконували, що такій дитині потрібна сім"я. Зараз до них нечасто звертаємося. Маша тільки трохи відстає в розвитку.

Дівчинка бігає залою, усміхається, тягає за руку Пустовіт. Називає дизайнерку "Ліля".

Марія ходить у дитячий садок.

— Їй там подобається. Проситься до діток. Вони її Машенькою кличуть, — на мить примовкає. — Іграшки не любить — у книжках картинки роздивляється. Хочемо її до звичайної школи підготувати. Зараз Маша ще не помічає, що не схожа на інших. Вона любить людей, одразу з ними знайомиться. У поїзді не пройде вагоном, доки не перезнайомиться з усіма. Часом на вулиці люди підходять, співчувають. Не знаю, навіщо звертати на це увагу?

— Лиля! Лиля! Кушать! — вимагає дівчинка в Пустовіт. Дизайнерка пригощає її шоколадними цукерками. Каже, з Марією познайомилася за 2 год. до фотосесії.

— Вона така світла, відкрита. Має невинну усмішку, — пригортає дівчинку. — З такими дітьми нечасто бачилася. Часом зустрічаю їх на вулицях. Недавно летіла до Німеччини, в літаку бачила таку дівчинку.

Зараз ви читаєте новину «Марія Бондаркова любить знайомитися з людьми». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі