Ексклюзиви
пʼятниця, 02 вересня 2011 06:00

Леонід Кантер купив три хати за 2600 доларів
6

На вікнах сарайчика біля хати Діани господарі й гості лишають відбитки долонь. Для цього руки обмащують фарбою
Фото: Фото: Андрій ШМАТОВ
В озері Полковниче хуторяни купаються і ловлять рибу
Лелеки звили гніздо в полі біля хутора Обирок
Магдалена (ліворуч) голяка бавиться з сусідськими дітьми надворі
Діана забавляє доньку Патагонію на дерев’яному столі в альтанці. Сім’я снідає млинцями з сиром і медом, п’є чай

Мандрівник 30-річний Леонід Кантер три роки живе на хуторі Обирок біля села Матіївка на Чернігівщині. Він став знаний після того, як ініціював мандри з табуретом до чотирьох океанів.

— Першу хату купив чотири роки тому. Приїхав сюди з Києва й відчув, що хочу лишитися. У місті неба не побачиш, а тут його — скільки око сягне. До 1997 року жив на Троєщині, там мама має квартиру.

Леонід працював режисером на одній зі столичних студій. Викладав у театральному університеті імені Карпенка-Карого. Там познайомився з дружиною Діаною, 23 роки. Вона була його студенткою.

— У нас з дружиною кльові взаємини. Як тільки доходить до сварки, роз'їжджаємося по різних домівках, — каже Леонід. — Купив їй окрему хату. Моя — за 50 метрів від неї. Трохи далі — третя. Там зараз роблю ремонт. Це для старшої доньки Магдалени.

За три хати подружжя заплатило $2600.

— Перші два будинки купили по 800, третій — за тисячу доларів. Три ділянки займають 2 гектари землі. На весь хутір таких хат 30. Але мені з друзями і братом належать 11.

Леонід у фартуху на голе тіло сокирою рубає дрова для вечірнього вогнища.

— Наші сусіди — як привиди, — розповідає Діана. — Доки їх не викличеш, вони не з'являться. Найближчі живуть від нас за півкілометра. Тут можеш бігати голяка, і тобі ніхто нічого не скаже. Коли купували першу хату, нам баба Маня сказала, що хата нова: вона її сама 1961 року будувала. Ми дивувалися, а коли дізналися, що більшість домівок сторічні, то все зрозуміли. Гості часто у двері вдаряються лобом. Бо раніше люди нижчими були, ніж зараз.

Діана тримає на руках молодшу доньку 4-місячну Патагонію. Запрошує до сніданку в дерев'яній альтанці на дворі. Ставить на стіл млинці, мед, сир і чай.

— Ми старшу народили в Україні, а меншеньку — у найпівденнішій точці землі Патагонії. Так і вирішили її назвати. Хоч довелося оббивати пороги вищих інстанцій, бо там називати дитину інакше, ніж пропонує книжка імен, не можна.

3-річна Магдалена разом із сусідськими дівчатками бігає подвір'ям голяка і зриває квіти на віночок.

— Магду ми почали брати із собою в подорожі з народження. Але коли вона навчилася самостійно їсти і ходити в туалет, взяли в далеку дорогу. Спочатку дитина весь час питала, де її дім. А потім звикла, що її дім — кожен, в якому вона ночує, — пояснює Діана.

Леонід розводить вогонь і ставить на нього чавунного чайника. Вмощується на старий диван перед вогнищем.

— Диван надворі я в бедуїнів навчився ставити. У хаті меблів майже не маю. Навіть ліжка, сплю на підлозі.

На диван залазить Магдалена. Батько кличе її робити зарядку.

— Тіло — це наш одяг. Його треба в порядок привести. У Києві ти цього як слід не зробиш: ні фіга часу на себе немає.

Їжу до вечері носять зі старої кухні, де стоїть плита. Вода — з криниці. У хатах із електроприладів лише холодильник на кухні. У ньому 3-літрові банки з молоком. Його щоранку приносять із села, що за півкілометра. У контейнері внизу яблука. Їх Леонід натрусив у колишньому колгоспному саду.

За літо на хуторі гостювали сотні людей. Подружжя Кантерів проводить на Обирку семінари про подорожі з дітьми, влаштовує літній табір "Діти природи", знімає кіно, зокрема про казки народів світу з донькою Магдаленою в головній ролі. До Києва подружжя навідується раз у місяць на два-три дні. Дітей у цей час доглядає мати Леоніда.

Зараз ви читаєте новину «Леонід Кантер купив три хати за 2600 доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути