Ексклюзиви
четвер, 30 грудня 2010 01:45

Кріль може померти від укусу комара

Автор: фото з сайта www.animalworld.com.ua
  Подружжя Едвардс  із Великої Британії виростило  найбільшого у світі кроля
Подружжя Едвардс із Великої Британії виростило найбільшого у світі кроля

— Кролів і зайців часто плутають, хоча між ними суттєва різниця. Наприклад, зайці паруються стоячи один навпроти другого, а кролі — як собаки і коти. Кролиця виношує дітей 30 днів. Вони народжуються голими і місяць смокчуть молоко. А зайчиха ходить із потомством 50 днів, родить зрячих і вкритих шерстю зайченят. Годує тиждень, потім вони самі шукають їжу.

В Україні дикі кролі живуть лише у Криму. Популяція невелика, на тварин полюють лисиці, орли та беркути.

— Найбільше від кролів потерпає Австралія, — каже 56-річний Володимир Остапенко, викладач Сумського аграрного університету. — 1859 року колоністи завезли туди пару кролів,  яким вдалося втекти на волю. Вони сильно розплодилися і стали бідою для фермерів. Нищать урожай і виїдають траву, їх позбутися ніяк не можуть.

Дикі кролі невеликі за розмірами, мають сірий колір. Важать до 2 кг. Живуть у місцях, де є луки і пасовища. Риють нори, створюють "гареми" з одним самцем. Доживають до 12 років.

30-річна Мирослава Йосифчук із села Бузова на Київщині чотири роки розводить кролів. Тепер має 30 особин. Для розплоду тримає самця і п'ять самиць. Живуть вони в металевих клітках.

— Не знаю, які види маю. Є білі, чорні, сірі. Окремо тримаю самців і самок. Для парування на ніч кладу їх в окрему клітку. Мають бути голодні, інакше самець не буде на самку скакати. Через місяць кролиха дає потомство. За тиждень до родів починає мостити гніздо, носить сіно, рве з себе пух. Коли народжує, то має високу температуру, робиться скаженою. Може з'їсти малих чи порозкидати їх по клітці. Аби цього не сталося, біля неї має бути багато води. Коли вона п'є, то заспокоюється. За раз може народити 12 малят. Через два дні після пологів знову може паруватися.

Кролі люблять їсти комбікорм, гілки фруктових дерев, овочі. Твердою їжею сточують зуби, які постійно ростуть. Їдять потроху, але часто.

— Якщо гризуна нагодувати мокрою травою, у нього сильно здується живіт. Капусту не можна давати маленьким. Аби тварини не хворіли, у місячному віці роблю їм щеплення чеською вакциною. Якщо в непривитої самки родяться діти, то всі загинуть, бо не будуть мати імунітету до хвороби. Найбільший шкідник для кролів — комар. Коли кусає, то пухнуть вуха, набрякає морда, тіло покривається пухирями. Якщо вкусить одного, інфекція передається іншим. За добу весь приплід може виздихати.

Мирослава відгодовує кролів три місяці, потім ріже їх на м'ясо. Воно дієтичне, не містить холестерину. Добре їсти людям із хворим серцем і печінкою, гіпертонією, діабетом, гастритом. Кролятина не втрачає поживності при копченні й консервації. Кролячий жир корисніший за свинячий.

Зараз ви читаєте новину «Кріль може померти від укусу комара». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути