26 листопада у Львові прощалися з китайцем 29-річним Деном Паньом. Він жив в Україні понад дев'ять років. Навчався в Академії мистецтв. Цьогоріч мав захищати дисертацію.
Прощалися з небіжчиком більш як 100 людей. Несли білі хризантеми.
— Хризантема — національна квітка Китаю, а біла, бо в Дена була чиста душа, — плаче на виході з каплиці по вул. Пекарській, поблизу центру міста, однокурсниця 29-річна Анна. — Біля консерваторії торік відкрив кафе, там завжди море людей було. Більшість приходили просто з Деном поговорити, посміятися.
В Україні вивчив чи не всі гуцульські й закарпатські діалекти. Добре знав мову. На кобзі грав, цитував Шевченка. Першокурсником на пари у шароварах ходив. За день до смерті бачила його, щиро посміялися. А зранку дізналася, що просто не прокинувся.
Ден винаймав квартиру. Кажуть, у ній була стара система опалення. Вночі міг учадіти.
— Чи то був чадний газ чи серцевий напад, невідомо, — говорить 49-річний Орест Принада, викладач кафедри художнього скла Львівської академії мистецтв. — Ден як художник дуже цікаво сформувався — поєднував українську й китайську культури.
Був єдиною дитиною в сім'ї з Шанхая. По тіло до Львова приїхали батьки. Його кремують у Києві. Прах поховають на батьківщині.
Коментарі