У магазині "Фрутлайф", що біля столичного метро Осокорки, пара замовляє букет із фруктів. Продавець дістає із холодильника кілька готових комплектів. Найменший важить 800 г, коштує 230 грн. Найбільший , "Індонезія", — 4,5 кг. Його замовляють рідко, бо коштує 4 тис. грн.
— Завтра йдемо на день народження до друга, хочемо його здивувати, — принюхується до букета 23-річна Тетяна. — Працюю секретаркою на фірмі. Шеф замовляв такий подарунок своїм партнерам. Як букет привезли, я аж присіла. Запах солодкий — слюнки течуть.
Директор компанії 33-річний Олександр Чижов допомагає покупцям вибрати букет. Чоловік з усім погоджується, а жінка просить показати інші варіанти.
— Ну, це надовго, — говорить Олександр. — Найдовше замовлення тривало 4 години. Чоловік вибирав доньці на весілля букет. Дзвонив кілька разів дружині й тещі. Прошу продавців не сердитися на таких. Бо людина прийшла купувати радість, не можна їй псувати настрій.
Ідея створювати фруктові букети в Олександра виникла у США.
— В Америці займався комп'ютерами, ІТ-технологіями. У Нью-Йорку 75 таких магазинів. Друг попросив зайти із ним забрати подарунок. Думав, що то штучні квіти, а не вирізані з фруктів. Усю ніч після цього не спав, мізкував, як в Україні можна зробити бізнес.
Букети продають у магазині, який займає суміжну кімнату із цехом, де їх виготовляють. Подивитися Олександр не дозволяє, бо технологію тримають у секреті.
— На виробництві все стерильно, наші флористи у білих халатах і в шапочках, щоб ані волоска не впало. Усе обладнання розробив я. В Америці у магазині поговорив із директором, а він каже — показати не можу, але можеш купити в нас франшизу. Тобто вони готові зробити такий же бізнес для мене в Україні. Коштувати це буде півмільйона доларів. Подякував, вирішив, що сам це можу.
— Щодня замовляв у Нью-Йорку фруктовий букет. Перед тим як пригостити ним друзів, розбирав на частини. Дивився, як вирізано, за яким принципом складаються. Після того робив замальовки ножів, якими можна було б вирізати квіти. Обладнання за моїми ескізами робили в Україні різні майстри, щоб ніхто не вкрав ідею.
Сталь для ножів Олександр випробовував на фруктах.
— Привезли кілька зразків, я обрізав ними ананаси і поставив у холодильник. Обрав ту марку сталі, після обробки якою ананас був свіжий три дні. Зараз ми даємо гарантію на наші букети три доби. І вони стоять, наче щойно зроблені.
Для квітів використовують фрукти, доступні цілий рік. Це ананас, яблуко, диня, ківі, манго, полуниця, виноград. Усе завозять із Голландії.
— Раз вибракував усю партію ананасів. Виявилися недостиглими, а це псує смак. Я навіть полуницю можу забракувати, якщо вона не однакової форми. У нас замовники звертають увагу на красу. В Америці люди на все дивляться простіше. Ну кривенька квіточка вийшла, то й що?
Показує знімок молодят, яким дарували букети. На весілля замовляють 3-кілограмові за 1 тис. грн.
— Маємо постійних клієнтів. Один чоловік хотів вибачитися перед дружиною, бо три дні вдома не ночував. Ми підібрали йому великий букет. Через кілька днів зайшов, подякував. Каже, спочатку дар мови втратила, а потім не сварилася, бо рот був фруктами зайнятий. Замовив іще один такий самий. Сміюся: що, знову загуляв? Він каже, ні, це для коханки, аби пробачила, що довго не приходив. А потім він ще й друга свого привів. Той теж так дружину задобрював.
Коментарі