четвер, 12 серпня 2010 22:19

"Дружину саджу за кермо, коли їду на п"янку"

Автор: фото: Андрій ШМАТОВ
  Василь Шкляр за кермом ”Шевроле Імпала”. Купив його 2007-го, коли скорочували автопарк у парламенті
Василь Шкляр за кермом ”Шевроле Імпала”. Купив його 2007-го, коли скорочували автопарк у парламенті

Заступник голови Спілки письменників 59-річний Василь Шкляр два роки їздить автомобілем "Шевроле Імпала".

— Ніколи не ганявся за престижними машинами, — проводить на задній двір Спілки, де припаркував авто. — 2007-го у Верховній Раді скорочували парк. Я там працюю радником із питань культури. Пішов подивитися. Продавали "опелі" та "шкоди". Мені запропонували глянути на "крайслер" і "майбах". Відчинили ще один бокс, а там стоїть "шевроле" мого улюбленого кольору гнилої вишні. Авто привезли з Америки для голови парламенту. Він мав уже не одну машину, то ця стояла без діла. Я довго не думав — одразу її купив.

Скільки грошей віддав за автівку, не пам"ятає.

— Придбав із солідною знижкою. Моя машина має 264 кінські сили, об"єм двигуна — 5,7 літра. Це три з половиною "ниви" під капотом. Вона у три рази сильніша за всі оці джипи та "мерседеси". Салон зі шкіри, коробка-"автомат" — що мені ще треба?

Хвалиться, що не ставив сигналізації.

— Красти її ніхто не буде. Машина дуже помітна, викрадачів зразу знайдуть. У Києві таких автівок узагалі немає. На ніч ставлю у своєму гаражі біля дому.

Каже, працівники Державтоінспекції майже не зупиняють.

— Тільки двічі з ними зустрічався. Один зупинив і чесно признався, що хотів на машину подивитися. Довго роздивлявся, прицмокував. Я йому сказав, що на такій машині їздять американські міліціонери, щоб усіх доганяти, а я на ній катаюся, аби від усіх утікати. Другий раз зупинили, щоб оштрафувати. Їхав на свою батьківщину до села Лисянка. Перетнув суцільну смугу і зробив заборонений обгон. Машина ж не терпить, коли перед нею повільно їдуть. Як можна не обігнати, коли попереду вільна траса? Хотіли мене оштрафувати на 600 гривень, а потім як земляку зробили знижку — виписали квитанцію на 280. Я правила порушую тільки там, де це нікому не зашкодить.

Багажник вистелений килимами, як у Верховній Раді

Авто розвиває швидкість до 280 км/год.

— Летить, як літак. Для цікавості розганявся до 200 кілометрів. Трохи дорогувата в обслуговуванні. За техогляд плачу 7 тисяч гривень. Думав, вона братиме багато бензину, але їй вистачає 13 літрів на 100 кілометрів. Бензин купую 98-й. Заправляюся на заправці "Шелл", бо там маю знижку.

Кермувати дозволяє дружині Валентині Миколаївні.

— Вона недавно отримала права, але після курсів учив її заново водити. На цій машині їздити легко, бо тут коробка-"автомат". Не треба переключати передачі, головне — знати, де педаль газу і тормозу. Паркуватися теж легко. Включив комп"ютер і заїхав куди треба. Дружину саджу за кермо, коли їду на п"янку. Вона спиртне не любить.

За два роки проїхав 150 тис. км. Авто жодного разу не ремонтував.

— За машиною доглядає мій добрий товариш Микола. Він професійний водій. Мені під капот зазирати складно, бо в цьому не дуже розбираюся.

Відкриває багажник. Він вистелений килимами, як у Верховній Раді.

— Ніяких речей у машині не вожу. Хотів, щоб зі мною їздив мій кіт. Але він панічно бояться кататися. Певно, думає, що його хочуть кудись завезти. Постійно застрибував на заднє сидіння, дивився у вікно. Видно, запам"ятовував дорогу.

Шкляр водить із дитинства.

— Тоді у мого батька був "москвич". Я не мав прав, але він дозволяв сідати за кермо. У райцентр не виїжджав. Катався полем чи лісом. Потім тато купив собі "ниву". Після його смерті я авто забрав собі. 1995-го продав двоюрідному братові. Той перепродав. Тепер жалію. Треба було оставити. У натовпі автомобілів досі його шукаю.


   

Зараз ви читаєте новину «"Дружину саджу за кермо, коли їду на п"янку"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути