пʼятниця, 18 листопада 2016 05:00

Десять років Володимир Чайка прикрашав під'їзд ліпниною
2

Сходи багатоповерхівки Володимир Чайка оформив у стилі рококо. Також зробив ремонт у ліфті
Фото: ТАРАС ПОДОЛЯН
Володимир Чайка стоїть на сходах свого будинку в Києві. На стіни повісив репродукції картин. ­Ліпнину виливав сам із гіпсу

— Давно хотел сделать греческую колонну из мусоропровода. Наконец желание осуществил, — розповідає киянин 64-річний Володимир Чайка зі спального мікрорайону Райдужний. У своєму під'їзді з шостого по восьмий поверх зробив ремонт у стилі рококо XVIII століття.

Сходові майданчики прикрашені ліпниною. На стінах висять репродукції портретів жінок епохи Відродження.

Володимир Васильович зустрічає біля власної квартири на сьомому поверсі. Одягнутий у краватку, червону сорочку та сіру жилетку.

— Ремонт робив 10 років, — говорить. Проводить по стіні зеленого кольору з дрібними ­елементами ліплення. Вони мають золотисті відтінки. — Задум з'явився у 1980-х. Старий ремонт дратував. Усе почалося з того, що зробив білі колони. Поставив їх по кутках на сходових майданчиках. Інтенсивна робота почалася 2012 року, коли пішов на пенсію. Вранці бігав на стадіоні. Близько 9:00 брався за ремонт. Інколи по 12 годин працював. Син, донька та дружина допомагали клеїти фотошпалери.

Сюжети придумував у процесі. Почепив портрет, потім робив обрамлення. Ліплення виливав із гіпсу. Маю спеціальні форми. Фігури кріплю до поверхні на сатенгіпс.

За першою освітою Володимир Чайка — історик. До пенсії працював ремонтником у депо метрополітену.

— Виливати ліпнину навчив колега. Коли дізнався, що я зайнявся цим, привіз причепом десятки форм, — продовжує Чайка. Підходить до невисоких колон у кутках. Показує на гіпсові статуетки зверху. — Ці фігури довго шукав на базарах. Спочатку знайшов ангела підбитого. Відреставрував і пофарбував у золотий. Сову подарували синові друзі. Лежала на дачі. Хотів поставити лелеку. Сподіваюся, принесе мені онуків. Не рахував, скільки витратив грошей на ремонт. Щоб не розчаровуватися.

Радію, коли молодь приходить подивитися. Просяться посидіти на сходах. Я там постелив лінолеум. Стіни не розмальовують.

Ліфт трохи відновив. Обклеїв стіни шпалерами. Повісив дзеркало в позолоченій рамі для жінок. Була маленька війна. Рекламою постійно заклеювали все в ліфті. Знімали мої репродукції.

Комунальники не ­чіпають. Пропонував їм допомогти ­зробити ремонт на першому поверсі. Дав би інструменти. Від них — тільки підготувати стіни. Решту зробив би сам. Відмовили. Лише нещодавно пофарбували занедбаний парадний вхід.

Деякі заможні люди просять зробити й собі таке в будинках, — додає Володимир Васильович. — Відмовляю. 10 років тому, може б, узявся.

Зараз ви читаєте новину «Десять років Володимир Чайка прикрашав під'їзд ліпниною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути