— Аби народити в Італії, достатньо приїхати туди за туристичною візою. У три тижні вагітності звернутися до лікарів. Вони дадуть довідку, що жінка чекає дитя. За цим документом видають посвідку на перебування в Італії "пермессо", — говорить вінничанка 34-річна Галина Гориш. Мешкає у Венеції 15 років.
— Одразу слід стати на облік у державній лікарні. Там безкоштовно проводять необхідні аналізи та ультразвукову діагностику. Щомісячний візит до приватного лікаря обходиться у 160 євро.
Лікарі можуть і не випустити вагітну на батьківщину. Вони піклуються про жінок при надії, оформляють страховку, — продовжує Галина. — Якщо жінка приїхала із чоловіком, йому теж видають посвідку на проживання. Він може знайти роботу за контрактом.
Розумно приїхати в Італію за кілька місяців до вагітності. В іноземок, які працюють, багато привілеїв. Я була прибиральницею. Це вважають шкідливою роботою, бо пов'язана з хімією. Коли дізналася про вагітність, повідомила директору. Він мав перевести мене на легшу роботу. Такої не знайшов. Вибрав другий варіант: до пологів і протягом трьох місяців після народження дитини виплачував подвійну зарплату. До року — 80 відсотків заробітної платні. Після року за мною зберігалося робоче місце, — каже Галина. — За направленням сімейного лікаря вагітній дешевше продають ліки. Вітаміни, що коштують 12 євро, обходилися у два євро.
Жінка обирає пологовий будинок. Родичі цілодобово можуть бути поруч. Тим більше, якщо робили кесарів розтин. Взяток і торбів не беруть. Максимум — можна залишити квіти.
У лікарні маму з дитям тримають три дні. Після кесаревого — п'ять, як і в Україні. Госпіталь забезпечує усім потрібним. Видають памперси, прокладки, креми, присипки, серветки, білизну.
Нічого не можна приносити з їжі. Породіллі дають меню, і вона формує собі сніданок, обід і вечерю. З напоїв — вода, чай або молоко. Якщо хочемо чогось іншого, на базі кожного госпіталю є бари й ресторани.
При виписці лікарі до дитини не приходять. Перший візит — через місяць до дитячого педіатра.
Дитину реєструють у консульстві
— Українка, яка народила за кордоном, удома отримає допомогу на дитину, — каже юрист 35-річний Ігор Паперний.
— Перед вильотом за кордон треба оформити документи англійською мовою. Медичну картку і решту супровідних документів. В іншій країні доведеться провести від восьми до 12 тижнів. Раніше немовлят не можна брати в літак.
Документи на дитину роблять у консульстві України на основі довідки з лікарні.
Матері після повернення виплатять допомогу. Є випадки, коли гроші перераховували в іншу державу. Наприклад, киянка після пологів залишилася жити у Франції. Їй переказали на картку в євро, — додає юрист.
Валентина МУРАХОВСЬКА
Коментарі