— Дорогие болельщики, освободите место для Нины и автомобилей, которые она сейчас будет тянуть! Итак, дистанция — 30 метров, вес автомобилей — более 15 тонн железа. Рекорд будет регистрироваться по трем параметрам — максимальному весу, длине дистанции и скорости! — виголошує в мікрофон Михайло Гераскевич, тренер "Найсильнішої леді світу-2011", киянки 22-річної Ніни Гері.
У суботу в павільйоні столичного виставкового центру "Київекспоплаза" Ніна намагається встановити новий світовий рекорд у трак-пулі — буксуванні вантажівки на швидкість.
Спортсменка підходить до червоного тягача "івеко", зчіплюваного з білим — "рено". На її плечах — жовтогарячі лямки. Вона власноруч зачіпляє трос за гак для буксування на радіаторі машини, інший кінець каната прилаштовує до петель за спиною. Підходить до червоної лінії, намальованої за кілька метрів від кабіни вантажівки. Нахиляється вперед, натягує трос. За командою починає сунути авто.
— Нина, давай! — підтримують її з півсотні глядачів, що стоять по обидва боки вздовж дистанції.
За 1,48 с спортсменка дотягується кінчиками пальців правиці до червоної лінії фінішу. Глядачі аплодують.
— Новий мировой рекорд! — вигукує в мікрофон ведучий шоу Дмитро Халаджі.
Ніна широкоплеча. Важить 90 кг. Має ріст 184 см. Рожева футболка мокра від поту під пахвами. На животі пояс з її ім'ям латиницею. На шиї — срібний хрестик, у вухах пластикові сережки. Короткі нігті розфарбовані яскравим лаком. У руках тримає бейсболку з логотипом "Суперлюдина".
— На самом деле 15 тонн — это не сильно сложно, — сміється вона після виступу. — Торік я сунула автовоз з п'ятьма легковушками на таку ж дистанцію. Був липень, спека, машина грузла в розпеченому асфальті.
Ігор Підчибій, керівник "Книги рекордів України", вручає їй два дипломи організації. Один — за результат у трак-пулі, інший — за рекорд у вправі "Прогулянка фермера" — Ніна 30 м пронесла два снаряди по 106 кг за 26,9 с.
— Насправді, ці рекорди мають бути занесені до Книги Гіннеса, але тільки за те, що вони приїдуть і зафіксують рекорд, треба заплатити 7,5 тисячі фунтів стерлінгів. Таких грошей у нас немає, — говорить Михайло Гераскевич.
— Спорт для мене почався із стрибків у вистоту. Я тоді була в п'ятому класі, — згадує Ніна. — За три роки поступила в Республіканське вище училище фізкультури і перейшла на штовхання ядра. Почала швидко рости. Мама скаржилася, що мені постійно доводиться купувати нові речі. Зі старих я швидко виростала. 2007-го почала займатися перетягуванням каната. У день тренуюся 2-5 годин. Працюю тренером у фітнес-клубі, вчуся в Інституті фізкультури і спорту.
Коментарі