пʼятниця, 18 листопада 2011 06:30

"Залякував пацієнтів смертельними хворобами"

У 27-річного Андрія Трухана з райцентру Пустомити на Львівщині, торік улітку лікарі запідозрили складну форму гепатиту.

— Син погано почувався, два місяці по лікарнях ходили, — розповідає батько Ярослав Трухан, 55 років. — Знайомі порадили доктора Слюсарчука. Ми зустрілися. Я коротко розказав ситуацію, попросив допомоги. Син лежав у Львівській обласній лікарні. Опівдні наступного дня Слюсарчук уже був у палаті. Узяв медичну картку, поспіхом пролистав. Тоді повертається до мене і каже: "Готуйтеся до найгіршого. Через два місяці він помре".

Ярославові Трухану запаморочилося в голові.

— Казав, є одна надія — пересадка печінки від нашого молодшого 20-річного сина. Але робити потрібно терміново операцію, яка коштує — 15–20 тисяч доларів.

Ми грошей не мали. Та й лікарі відрадили: жоден фаховий медик не може пропонувати трансплантацію без огляду. Через кілька місяців Андрій одужав.

Житель міста Іршава на Закарпатті 17-річний Андрiй Микита вступив до університету "Львівська політехніка" 2003-го.

Жив у гуртожитку, на тому ж поверсі, що й Андрій Слюсарчук. Часто спілкувалися. Слюсарчук сказав Андрієві, що в нього багато хвороб — остеохондроз, ревматизм, схильність до суїцидів. Запропонував лікування.

— Ми не могли зрозуміти, що з Андрієм відбувається, — розповідає близький друг родини Микитів Василь Липей, 51 рік. — Він перестав додому приїжджати. Казав, лікується в геніального професора. У матері, яка була в США, просив грошей. Вона перевела на рахунок якоїсь підставної особи загалом 10 тисяч доларів. Ми 2006-го всією родиною приїхали у Львів і силоміць забрали Андрія з гуртожитку, просто з-під крапельниці. У ній якась жовта рідина була. Хлопець погано реагував на питання, очі скляні, виснажений. Удома довго лікувався у психіатра. Той псевдопрофесор залякував пацієнтів смертельними хворобами, а потім підсаджував на психотропні препарати.

11 лютого 2001 року померла комендант гуртожитку №14 Львівської політехніки 56-рiчна Iрина Соколовська.

Андрій Слюсарчук впродовж тижня в одній із кімнат робив їй переливання крові для оздоровлення організму. Під час дев'ятої процедури жінці стало погано. Мешканці гуртожитку, які були свідками,  викликали "швидку". Лікарі хотіли її госпіталізувати, та Слюсарчук не дозволив. Ірина Соколовська померла в підсобці біля свого кабінету. Її донька Наталія подала заяву в прокуратуру, але в порушенні кримінальної справи їй відмовили. При розтині видали довідку, що причина смерті невідома. Свідоцтво про смерть із моргу виніс Андрій Слюсарчук.

Що про себе казав Слюсарчук

• Народився 19 травня 1974 року в місті Житомир. Мати — педіатр, батько — кардіохірург. Загинули в автокатастрофі поблизу Вінниці.

• Втік з інтернату в Москву. Попав до циганів. Рік бомжував із ними. Оволодів циганським гіпнозом. Познайомився з чоловіком, який виявився працівником медінституту ім. Пирогова. За його сприяння попав на прийом до міністра охорони здоров'я СРСР Євгена Чазова.

• 12-річним, за протекцією Чазова, вступив до Московського медінституту на лікувальний факультет.

• У 18 років  закінчив інститут й одразу ж, за рішенням вченої ради, був скерований в аспірантуру, без проходження інтернатури. За півтора року написав кандидатську.

Що з'ясувала газета "Експрес"

• Народився 9 травня 1971 року в Житомирі. Мати Наталія Тихонівна Слюсарчук відмовилася від сина в пологовому будинку.

• 1980–1987 — навчався i жив у спецiальній школі-iнтернаті в селищі Гришківці Бердичівського району. Отримав свiдоцтво про закiнчення цього закладу.

• 1987-го — навчається у 208-й групi Міжрегiонального вищого професійного училища залізничного транспорту в селищі Козятин Вінницької області за спецiальнiстю "штукатур-плиточник-облицювальник".

• 1989-го — перевівся в місто Червоноград Львівської області в місцеве ПТУ на курс швачки. Через рік закінчив його за спеціальністю "помічник майстра".

 

Рівень інтелекту не пов'язаний зі знаннями

— Людина може демонструвати ще й не такі здібності, — каже проректор із політичних комунікацій Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна" Валерій Бебик, 52 рoки. — І це не залежить від університетської освіти і наявності докторських чи професорських звань. Рівень інтелекту людського мозку в обробці й запам'ятовуванні інформації не пов'язаний зі знаннями.

Не знаю, чи дійсні дипломи Слюсарчука, але є факти його діяльності. Він виграв у шахи в комп'ютерної програми, яка на той момент була найкращою. Це свідчить про його аналітичні здібності.

У житті часто талановита людина потрапляє у пастку через формальне визнання своїх можливостей. Її спокушає уся ця мішура у вигляді дипломів, почесних відзнак, звань.

Якщо хтось використовує свої здібності в шахрайських цілях, тоді треба карати за Кримінальним кодексом. Коли ж людина не робила зла, а фальшивими дипломами тішила своє марнославство, то тут може бути лише моральний осуд суспільства.

Те, що він демонстрував, свідчить, що це — неординарна особистість.

 

Зараз ви читаєте новину « "Залякував пацієнтів смертельними хворобами"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути