Президент Віктор Янукович скасував проведення 24 серпня військових парадів у Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, Львові та Вінниці. Також не виготовлятимуть пам'ятний ювілейний знак "20 років незалежності України".
Відміняти паради недоцільно. Такі заходи з'єднюють суспільство, скріплюють почуття солідарності.
У скасуванні парадів зіграли три чинники.
По-перше, влада нутром не перетравлює армію. Бо призначення війська — захищати країну. У теперішніх можновладців зовсім інше завдання — визискувати країну. Звідси і страх: а раптом захисники Вітчизни почнуть діяти за призначенням? Тому бачимо таке ставлення до Збройних сил, яке практично зводиться до їх знищення.
По-друге, влада боїться зібрання великої кількості людей на Майдані. Бо можуть статися стихійні антиурядові акції.
По-третє, вона просто боїться бути освистаною. Адже падіння її рейтингу досить серйозне. Соціологи говорять, що Партію регіонів підтримують 11–12 відсотків. Якщо буде менше ніж 7 відсотків, то Януковича ніхто не підніме.
Президент доручив спрямувати заощаджені кошти на посилення соціального захисту населення. Якби для цього мобілізували й інші резерви, то люди повірили б. Піднімати соціальні стандарти треба не від випадку до випадку, а постійно. Багато коштів можна зекономити на обслуговуванні державного апарата. Натомість бачимо, що держапарат роздувають, ухвалюють пенсійний закон, який зменшить і без того мізерні пенсії українців.
З міркувань економії можна було відмовитися і від параду 9 Травня. Але тут спрацювала ідеологія. Адже можна грати на патріотичних спогадах старшого покоління і збирати політичні дивіденди. Від ветеранів годі чекати протестних виступів. А от націоналісти на День Незалежності могли б підготувати якийсь сюрприз для влади.
Випуск ювілейної медалі обійшовся б у невеликі кошти. Урядовцям освоювати їх нецікаво. Порівняйте: пара сотень тисяч гривень і 5 мільярдів на закупівлю кілочків, якими позначатимуть ділянки під час проведення земельної реформи.
Коментарі
73